''הפסיקו את פעולות ההתססה בנגב'': סערת הנטיעות מתעוררת מחדש

חברי הכנסת אלמוג כהן וחנוך מילביצקי יחד עם ''אם תרצו'' ערכו נטיעות ביער יתיר, ח''כ אל הוואשלה (רע''מ) טוען כי זו פעולת התגרות - ולא הפגנת משילות
send whatsapp messsage send FB messsage
''הפסיקו את פעולות ההתססה בנגב'': סערת הנטיעות מתעוררת מחדש ח''כ כהן נוטע (צילום: דוברות ח''כ), ח''כ הוואשלה מבקר (צילום: דוברות ח''כ)

האווירה בנגב מתחממת שוב סביב עניין הנטיעות:  למרות החלטת קק"ל שלא לבצע נטיעות ביער יתיר,  הגיעו הבוקר, ראשון, חברי הכנסת אלמוג כהן וחנוך מילביצקי יחד עם תנועת "אם תרצו" בראשות היו"ר מתן פלג ופעילים כדי לנטוע עצים ביער יתיר. 

פרויקט נטיעות של קק"ל באזור יער יתיר עומד במרכז מחלוקת של המגזר הבדואי וקק''ל, ומזה למעלה משנה דורשים לבטל את הנטיעות. לטענת ראשי המגזר הבדואי בנגב, מבצע הנטיעות נועד לפגוע בהתיישבות הבדואים בנגב וללדחוק אותם מקרקעות. מפלגת רע"מ מובילה את המאבק ולפני מעט יותר משנה ח''כ מנסור עבאס סיכם עם יו"ר רשות מקרקעי ישראל על עצרת הנטיעות, במטרה להגיע לפתרונות.

ח''כ אלמוג כהן בנטיעות ביתיר (צילום: דוברות הח''כ)

הבוקר, כאמור, נערכו נטיעות. ח"כ אלמוג כהן: "הידיים מלוכלכות בבוץ קדוש של אדמת ארץ אבותינו, הזכות היא גדולה והפעולה מרגשת. במידה וקק"ל לא יאפשרו את נטיעת העצים, נגיע לפה כל פעם עם עוד ועוד אנשים כדי לבצע את עבודתם"

 ח"כ חנוך מילביצקי: "לנטוע בארץ ישראל זו לא סיסמה. לנטוע בארץ ישראל זו אהבת ישראל, וכשמרגישים את האהבה בידיים מרגישים כמה זה נכון"

 מתן פלג יו"ר תנועת ''אם תרצו'':  "הפרחת השממה בנגב הייתה מאז ומתמיד אבן יסוד במפעל הציוני, וכפי שאמר בן גוריון - בנגב ייבחן העם בישראל. הבדואים הם לא האויבים שלנו, האויב שלנו הוא הפחד שלנו מעצמנו".

רע''מ: ''זוהי התגרות, לא משילות''

התגובה מצד רע''מ לא איחרה להגיע: ''בעקבות הפרובוקציות של חברים בקואליציה, והפרסומים על הנטיעות הצפויות בנגב, ח״כ ואליד אלהואשלה, רע״מ, בפניה לראש הממשלה, ולכל הנושאים באחריות: זו לא משילות, זו התגרות'', נאמר בהודעה מטעם המפלגה.

ח''כ וליד אל הוואשלה עם תושבי האיזור (צילום: דוברות הח''כ)​​​​​​​

''הפסיקו את פעולות ההתגרות וניסיונות ההתססה בנגב'', דורש חבר הכנסת וליד אל הוואשלהף שמתגורר בסעווה, איזור המריבה בו נערכו הנטיעות. ''זו לא הדרך לשרת ולבנות אמון עם האזרחים, זו בדיוק הדרך ההפוכה''.

''נבחרתי לשרת את כלל אזרחי הנגב, ואת החברה הבדואית בפרט. זו העת להתייחס לתושבים הבדואים כאזרחים שווי זכויות, ולפעול לפתרון מצוקותיהם במקום להעמיק אותן. זו העת להקשיב, להכיר, להסתכל מהעבר השני, ולחפש פתרונות בהסכמה במקום פעולות חד צדדיות, שדוחפות עוד יותר אל עבר ההדרה וההדחקה''.

''נמשיך לפעול בכל הכלים הפרלמנטריים והחברתיים שעומדים לרשותנו כדי לעמוד מול כל פעולה פזיזה, עוינת, מתנכלת ומתאכזרת כלפי הבדואים בנגב''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK