הממשלה פוגעת כלכלית ביישוב שסובל מירי (סרטון)

לא משילות - ולא ביטחון: קולות ירי מדי לילה, נהיגה פרועה ופריצות: תושבי כרמית חיים באימה תמידית - וממש לא רואים שינוי בשטח. עכשיו הם גם צפויים לאבד את ההטבה במס שהפכה את יישובם לאטרקטיבי
send whatsapp messsage send FB messsage
הממשלה פוגעת כלכלית ביישוב שסובל מירי (סרטון) נשק בלתי חוקי, ירי, אמצעי לחימה: בנגב אין דין ואין דיין (צילומים רשתות / טלגרם משה קוזאק)

לתושבי כרמית נמאס והם יוצאים למאבק: למרות מאמצי המשטרה למגר את תופעת הנשק הבלתי חוקי בנגב, פרי הזנחה של ממשלות ישראל, הירי הבלי פסק מיישובי הבדואים נמשך. כאילו להוסיף חטא על פשע, ההטבות במס, שהפכו את המעבר ליישובים הקהילתיים לאטרקטיבי, עומדות להתבטל. הסיבה, לטענת רשות המסים- עליית הדירוג סוציו אקונומי של היישובים הקהילתיים, בהם כרמית.

וידאו: ירי בלתי פוסק ברחבי הנגב ועשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים עדיין בידי פורעי חוק (צילום: רשתות חברתיות, טלגרם משה קוזאק)


מה שרשות המסים לא לקחה ככל הנראה בחשבון, זו המציאות הבלתי אפשרית בכרמית, חלק מהמציאות העגומה בנגב: ירי צרורות מכיוון לקיה, כמעט מדי לילה. בריונות כביש, ניסיונות דריסה ופגיעה בכלי רכב. גניבות, פריצות ופגיעה ברכוש. גם אם לא מודים בכך מול המצלמה, תושבי כרמית חוששים.

כבר נכתב אין ספור פעמים בשנים האחרונות: בנגב יש עשרות אלפי כלי נשק צעירים מהמגזר הבדואי מעלים כמעט על בסיס יומי תיעוד של ירי ותיעודי כל הנשק שבשרותם ובלילות מתחילות חגיגות הירי. 


''ללא ההטבות במס, המגורים כאן לא אטרקטיביים, בטח לא במציאות שאנחנו חווים: ירי, ניסיונות דריסה בכבישים, גניבות ופריצות''


תושבי כרמית, כמו תושבי מיתר ויישובים אחרים בנגב, התבשרו כי רשות המסים עומדת לבטל את ההנחות במס, שריד חוקי הנגב, אשר בבאר שבע בוטלו כבר לפני כשני עשורים. 

''הגעתי לכאן לפני שנתיים, מתוך ידיעה שיש הטבות במס ועכשיו אני מגלה שהן מבוטלות ב-2023'', מספר אחד מתושבי כרמית, בפוסט שהעלה לרשתות. ''לא ייתכן שהדבר קרה בפהתעה ושראשי המועצות לא עודכנו מבעוד מועד. ללא ההטבות, המגורים כאן לא אטרקטיביים, בטח לא במציאות שאנחנו חווים: ירי, ניסיונות דריסה בכבישים, גניבות ופריצות''.

ראש מעוצת מיתר, שמעון מזוז, אמר לא מכבר, עם הוודע דבר ההחלטה לבטל את הטבות המס, כי '' המאבק שלנו על המשך מתן הטבת מס לתושבי מיתר נמשך''.

וידאו, ארכיון: כך נראה הירי בנגב מהיישוב כרמית, ערב ערב (צילום: באדיבות יוסי נחמן / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


''על אף הפרסום של רשות המיסים לפיו היישוב מיתר אינו נכלל ברשימת היישובים הזכאים להטבת מס בשנת 2023, המועצה פועלת מול משרדי הממשלה השונים ובערוץ ישיר מול חברי הכנסת, כדי להשאיר את הטבת המס על כנה. המועצה מציגה בפני מקבלי ההחלטות בממשלה החדשה את כלל הנימוקים להמשך מתן ההטבה ואת ההשלכות החיוביות שהיו לה על צמיחת היישוב וחיזוק האזור''.

''אנו לא מרפים מן הדרישה שלא לפגוע בתושבים ובוודאי שלא על-ידי ממשלה שחרטה על דגלה את חיזוק ההתיישבות והמשילות בנגב''.

מי שלא מתרשמים במיוחד מדיבורי המשילות והאבטחות ללהשליט סדר בנגב הם חברי החמולות החמושות, שממשיכים בשלהם למרות פשיטות של המשטרה ומשמר הגבול, לרבות מבצע רחב היקף שנערך בשבוע האחרון. רק השבוע ארעה תקרית חמורה בעיר העתיקה בבאר שבע, כאשר במסגרת ריב בן חמולות, נפתחה אש מנשק אוטומטי כלפי עסקים בשדרת האוכל במדרחוב קק''ל בבאר שבע.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK