תוקפי רופא הילדים בסורוקה ישארו במעצר, יוגש כתב אישום

אפס סובלנות כלפי תוקפי צוותים רפואים: זוג ההורים שתקף את רופא הילדים בסורוקה יישאר במעצר - ויוגש נגדו כתב אישום. אם יורשעו, הם צפויים למאסר ארוך
send whatsapp messsage send FB messsage
תיעוד התקיפה החמורה (צילום סלולרי ללא קרדיט)

אפס סובלנות כלפי תוקפי צוותים רפואיים: עם תום החקירה בידי חוקרי תחנת באר שבע, זוג ההורים החשוד בתקיפת רופא הילדים הבכיר בסורוקה יובאו היום,חמישי, בפני בימ"ש השלום בבאר שבע ותביעות נגב יגישו כנגדם כתב אישום תוך בקשה למעצרם עד תום ההליכים בגין המיוחס להם.

וידאו: תיעוד תקיפת הרופא (ללא קרדיט, תוכן גולשים על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

אם יורשעו, הם צפויים לשלוש שנות מאסר, על פי סעיף 382א(א) לחוק העונשין. כזכור, ביום שני השבוע  זוג הורים היכה באגרופים, בעט וקילל את  רופא הילדים ד''ר יריב פרוכטמן, רק כי לא היו מרוצים מהמהירות בה טופל בנם. הם תקפו ובעטו ברופא, הפילו אותו ארצה, גרמו לו לחבלות וצעקו לעברו ''אתה תמות יא בן זונה''. זה אינו מקרה יחיד ואפילו לא מקרה נדיר בבית החולים הבאר שבעי, שמתמודד עם עומסים בלתי נתפסים. 

הרופא שמע צעקות במסדרון המחלקה ויצא לראות מה קורה. כשיצא, התנפלו עליו ההורים, קיללו ואיימו עליו, הפילו אותו ארצה, היכו ובעטו. לרופא נגרמו חבלות. זוג ההורים עוכב ונעצר על ידי המשטרה והילד הועבר לבני משפחה. זו אינה התקיפה החמורה הראשונה בסורוקה בחודשים האחרונים ועובדים הביעו חשש לשלומם. אתמול, רביעי, הושבתה העבודה בבית החולים לשעתיים, במחאה על מקרה האלימות  החמור.

המשטרה פרסמה את ממצאי החקירה שהובילו להגשת כתב האישום: 
בתאריך 16/01/2023 התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות תקיפת רופא בבית החולים סורוקה.  שוטר תחנת באר שבע המוצב בנקודת השיטור בבית החולים הגיע למקום ועיכב שני חשודים, בני זוג תושבי הדרום, לחקירה בתחנת באר שבע ובהמשכה נעצרו.

מהחקירה עלה כי אותו יום בסמוך לשעה 11:45 במחלקת נוירולוגיה בבית החולים, לאחר שהחשודים המתינו כ-45 דקות לתורם, הם ניגשו לדלפק המזכירות והחלו לצעוק לעבר המזכירה הרפואית, לקלל אותה נמרצות ולדפוק בחוזקה על חלון הקבלה, תוך שהם דורשים לקבל טיפול באופן מידי.

בהמשך למתואר, ולאחר שרופא שמע את הצעקות של החשודים, יצא מחדרו והבחין במתרחש, אז העיר הרופא לחשודים. בתגובה הסתובבה החשודה לעבר המתלונן צעקה עליו וירקה לכיוונו.

בתוך כך התקרבה הנאשמת למתלונן, ירקה שוב לעברו ופגעה בפניו, אז קפצה על המתלונן על מנת לתקוף אותו וזה הדף אותה באמצעות ידו.

בן זוגה החשוד אשר הבחין במתרחש קפץ על הרופא תוך שהוא אוחז בצווארו והפיל אותו ארצה, בתוך כך הצליח הרופא לרכון מעל החשוד, אז קפצה החשודה על גבו של הרופא תוך שהיא מכה אותו באמצעות אגרופיה, שורטת אותו, דוחפת לו יד לפה ונושכת אותו זאת כאשר החשוד עדיין אוחז בצווארו.

בעשותם את המתואר לעיל, תקפו החשודים בצוותא חדא, את הרופא, שהינו עובד ציבור, וגרמו לו לחבלות של ממש בדמות שפשוף ושריטות בבית החזה, בחלק הפנימי של השפה העליונה, בצד שמאל של הפנים ובגב. בהמשך למתואר לעיל, צעקה החשודה לעבר הרופא וקיללה אותו נמרצות.  בו בזמן צעק החשוד וקילל גם הוא תוך שהוא יורק לעבר הרופא.

חוקרי תחנת באר שבע האריכו בבימ"ש את מעצרם של החשודים מעת לעת והיום עם תום מלאכת החקירה תביעות נגב יגישו כנגדם בבימ"ש השלום בבאר שבע כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור כדי להכשילו בתפקיד בצוותא חדא ואיומים תוך בקשה למעצרם עד תום ההליכים.
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK