בערערה יריות, בבאר שבע ביקור השר בן גביר, שהבטיח משילות

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בא לעמוד מקרוב על עבודתה הקשה של המשטרה בנגב, במציאות הבלתי אפשרית של האיזור. בן גביר: ''הגעתי עם מסר ברור - להחזיר את המשילות''
send whatsapp messsage send FB messsage
המפכ''ל מראה לשר לביטחון לאומי רכב מבצעי (צילום: משטרת ישראל)

ביקור ראשון של השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר במחוז דרום של המשטרה, בליווי המפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי ובהובלת ממ"ז דרום, ניצב פרץ עמר. הדר הגיע כדי לעמוד מקרוב על עבודת המשטרה במחוז והמצב בשטח. תוך כדי הביקור, נורה סגן מנהל בית ספר ביישוב ערערה בנגב, כחלק ממלחמת החמולות הבלתי פוסקת.

הממ''ז והשר, יחד עם המפכ''ל (צילום: משטרת ישראל)


למשטרה במחוז הדרומי חסרים מאות שוטרים, אך מעטים מכנים לעבוד בתנאי השכר והמציאות הקשה של הנגב. בזמנו דובר על הצבת פלוגות מג''ב, אך ספק אם זה מה שיעשה רושם על העוסקים בפשיעה בנגב. המשטרה פושטת על מתחמים ביישובים הבדואים ומחרימה נשק ואמצעי לחימה, אחרים צצים במקומם תוך הזמן קצר. חלק מהיישובים הפכו לאורך השנים לשטח הפקר, 

את הביקור פתחו באזור מחלף שרה, שם הוצגו בפני השר יכולות ואמצעים של יחידות השטח במחוז דרום שכללו רחפנים, רכבי שטח ואופנועים, הפועלים בגזרת הנגב במאבק באלימות והשימוש באמצעי לחימה בחברה הערבית, בדגש לפזורה הבדואית. כזכור, במהלך סוף השבוע היו קרבות ירי בעיר רהט, שהסתתימו בניסיון סולחה נוסף בין הפלגים.

וידאו: ביקור השר לביטחון לאומי (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

בהמשך הוצגה היערכות המשטרה במתחם ביג בבאר שבע, כחלק ממבצע רחב היקף "סופה נודדת" שמתקיים במרחב נגב, במטרה לחזק את תחושת הבטחון בקרב הציבור, לצד פעילות ממוקדת כלפי יעדים בחברה הערבית להגברת המשילות. בקרב ערביי הנגב עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים וכמות עצומה של תחמורת ואמצעי לחימה, שנצברו אורך עשרות שנים של הזנחה מצד כלל ממשלות ישראל.  בסיומו של הביקור ערך מפקד המחוז סקירה מקיפה אודות אתגרי המחוז בתחום הפשיעה, אלימות, שימוש באמל"ח והבנייה הבלתי חוקית.

באשר לבנייה הבלתי חוקית בנגב, ברובה היא בשל היעדר פתרונות. רק מעט ממתווי ההסדרה התממשו, בעיקר אחרי שרובם לא התחשבו בתושבים עצמם. זאת ועוד: היישובים הבדואים בנגב נמצאים בתחתית הדירוג הסוציו-אקונומי, בעוד שאוכלוסיית הצעירים בהם גדלה, מבלי שלרובם יהיה אופק תעסוקתי.

ציוד מבצעי ללחימה בפשיעה בנגב (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

על פי נתוני יוזמות אברהם,  מספר הקורבנות בשנת 2022 עומד על 116; בשנת 2021 המספר עמד על 126 קורבנות, בשנת 2020 על 96, בשנת 2019 על 89 ובשנת 2018 המספר עמד על 71 קורבנות. במהך השנה נרצחו 112 ערבים-פלסטינים אזרחי המדינה ועוד 4 תושבים שאינם אזרחים קיפחו את חייהם. 5 קורבנות קיפחו את חייהם בנסיבות הקשורות לפעילות משטרתית. 16 מהקורבנות היו תושבי הנגב.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "אני מסתכל לתושבי הדרום בעיניים ומבטיח להם דבר אחד.אני אלחם בשבילם. אני מבטיח לעשות כל מה שאני יכול כדי להביא ביטחון. יש לנו משטרה חזקה שפועלת כל הזמן בשביל הביטחון, אבל הציפייה שלי מהמשטרה זה לעלות עוד כמה רמות כדי להחזיר את תחושת הביטחון והגענו היום לדרום כדי להעביר מסר ברור: להחזיר את המשילות".

ממ"ז דרום ניצב פרץ עמר: ''אני מברך על ביקור השר, יש למחוז דרום שוטרים מצויינים שפועלים לילות כימים במאבק בפשיעה החמורה והאלימות בכלל ובחברה הערבית בפרט. עומדים בפנינו אתגרים משמעותיים לשנת 2023 והמטרה שלנו היא לתת שירות מיטבי לאזרחים, ולחזק את תחושת הביטחון באזור הדרום למען שלומם ורכושם של כלל האזרחים''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK