באר שבע יכולה הייתה למנוע את הנתון הנורא הזה

על פי נתוני זק''א, המסכמים את 2022, באר שבע הובילה מבין הערים בנגב במספר המקרים בהם אותרו גופות בריקבון של גלמודים. אנא - שימו לב לשכניכם העריריים - זה לוקח דקה ועשוי להציל חיים!
send whatsapp messsage send FB messsage
רכב זק''א בזירת אירוע (צילום: דני בלר)

הסטטיסטיקה העצובה של ארגון זק''א: באר שבע מובילה בנגב במספר מקרי גופות בריקבון שהתגלו על ידי צוותי זק''א. במרבית המקרים , מדובר בגלמודים, אשר איש לא שם לב לחיסרונם. בחלק מהמקרים, הם נפטרו בבתיהם, מבלי שאיש ידרוש לשלומם, בחלק מהמקרים אחרי שלקו באירוע בריאותי.

​​​​​​​באחד המקרים, מדובר באדם ששם קץ לחייו במחסן  לא מאוכלס בעמק שרה. במקרה אחר, מדובר במקרה בו גופת הנפטר נתגלתה על גג בניין רב קומות.

צוותי זק''א באירוע בשוכנה ד', בחודש נובמבר (צילום: זק''א)


על פי נתוני מד''א, בבאר שבע נתגלו במהלך 2022 7 גופות בצתב ריקבון. בערד ושדרות, 2 מקרים בכל אחת מהן. באופקים, נתיבות, דימונה ומצפה רמון - מקרה אחד בכל אחת מהערים.

בזק''א קראו, במהלך השנה ובשנים קודמות, לעירונות מצד הציבור לסביבתו הקרובה. בתקופת סגרי הקורונה המצב היה חמור יותר, בימי שגרה התופעה קיימת. רשויות הרווחה במועצות המקומיות מעלות את הנושא לסדר היום, בעיקר על מנת למנע את התופעה: לגלות אחריות ולשאול לשלום השכנים הגלמודים. עם זאת, לא תמיד ניתן למנוע אירועים.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMKכתבות נוספות למקרה שפספסת...