ההוראה שקוממה לקוחות סופר שכונתי בבאר שבע

''לא נכנסים לפה עם סלים'', דורש שומר סף בסופר השכונתי - ולא מספק הסבר. הלקוחות התקוממו, אך ככל הנראה הם משלמים את מחיר העליה בעבריינות באותה שכונה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Manfred Richter from Pixabay

לקוחות בסופרמרקט שכונתי בבאר שבע נדרשים להשאיר את הסלים בכניסה ולעיתים, על פי עדויות אחד הלקוחות, עוברים חיפושים בכיסיהם. בסופר לא מספקים הסבר להתנהגות הפוגעת.

הסניף ממוקם בשכונה הסובלת לאחרונה ממכת אלימות ופשיעה. רוב התושבים בסביבת הסופר הינם מבוגרים, אוכלוסיה מסורתית-דתית, בחלקם עולים מחבר העמים, זוהי שכונה בה כמעט אין כיום משפחות צעירות. בשבועות האחרונים השכונה נפלה קורבן לוונדליזם. 


סניף הסופרמרקט, השייך לאחת הרשתות, החליט להציב בכניסה שומר סף, בכל שעות היממה, אשר מורה לכל הנכנסים להשאיר את הסלים בכניסה, מבלי לתת הסבר. במספר מקרים, כך סיפרו לקוחות לחדשות באר שבע והנגב, בוצע להם חיפוש בכיסים. הצוות במקום אינו מוכן להגיד מדוע ומי נתן את ההוראה. מי שמתעקש להיכנס עם הסלים, הסלים נלקחים ממנו בצורה כמעט בכוח.

''אבא שלי בן 80. קשה לו לעלות את המדרגות וזה המקום היחידי קרוב לבית שבו הוא יכול לקנות מוצרים בסיסיים. הוא סיפר לי מה עשו לו. השומר לקח לו את הסלים מהיד, סלים שהוא ככה תולה על העגלה. אבא שלי עבד כל חייו, הוא לא צריך לגנוב מסופר אוכל'', מספר בנו של אחד הלקוחות. 

לקוח אחר שהגיע למקום, קצין בקבע, נדהם מההתנהגות ומעצם הדרישה. ''החלטתי שאת הקניה אני לא עושה שם. לא אקנה יותר שם. זו התנהגות פוגעת. עם מי הם חושבים שהם מתעסקים? יש אמצעים למנוע גניבות ואם הם ירצו, אני מוכן להדריך  אותם. להערכתי, הם הפסידו יותר לקוחות בגלל השמירה מאשר הגניבות שאולי סבלו מהן. אין לי מושג כאם עושים את זה לכולם או רק למי שנראה להם, שזה בכלל חמור''.

בעקבות המקרים, הלכנו לאותו סופר, ביקשנו להיכנס לעשות קניות ושומר הסף אכן לקח לנו את הסלים מהיד בצורה די כוחנית, מבלי לספק הסבר וגם הסביר שיש סופרים אחרים בסביבה ואנחנו מוזמנים לקנות אצלם.

פנינו בשתי הזדמנויות לרשת, על מנת לקבל תגובה. גם אין מענה טלפוני באותה רשת. אם תתקבל תגובה, נשמח לפרסמה. ​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK