מרגש: מסע אופניים לזכרו של הילד יוסי צ'יפרוט

יוסי ז''ל נהרג בשנת 1997, בעת שרכב על אופניו בבאר שבע. מסע אופניים לזכרו נערך מדי שנה
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש עיריית באר שבע עם בני המשפחה והילדים שהשתתפן באירוע (צילום: עיריית באר שבע)

מסע האופניים לזכרו של הילד יוסי צ׳יפורט ז״ל בנגב פארק בבאר שבע.  בסמע, הנערך מדי שנה, השתתפו מאות תלמידות ותלמידים מבתי הספר בעיר,במסע אופניים.  יוסי צ'יפרוט נהרג בשנת 1997 כשהיה בן 13, בזמן שרכב על אופניו. הוריו חנה ומוטי החליטו בצעד אנושי מדהים, לתרום את איבריו ובכך הצילו את חייהם של שני ילדים חולים.

המסע המרגש הנערך מדי שנה משלב בתוכו הסברה חינוכית לתלמידים בנושא רכיבה בטוחה על אופניים.  ''אני מודה לחנה ולמוטי היקרים, הוריו של יוסי, שהפכו את המסע יחד איתנו למגדלור של תקווה, חינוך וערכים להנצחתו של יוסי ז״ל'', אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'.

את המסע מארגן אגף הספורט בחברת כיוונים, יחד עם מינהל החינוך והמחלקה לאירועים בעיריית באר שבע ובשיתוף בתי הספר .

יוסי צ'יפרוט נולד בינואר 1984 להוריו, חנה ומוטי ולאחותו לידיה. 6 שנים לאחר לידתו נוספה למשפחה הבת ליאור. יוסי למד בגן מוריה עם הגננת מירי גז ומשם המשיך לבית ספר רעות ולמקיף א'. מוריו וחבריו זוכרים בגעגוע את הילד היפה, שהקסים את כולם ושבר לבבות רבים של ילדות ולאחר מכן גם של נערות.

יוסי ז''ל אהב מאוד ספורט והוא בבית הספר לכדורגל בניהולו של אפרים צבי בשכונה ג', מגיל 8 ועד גיל 12. בגיל 13 הגיע למבחנים לקבוצת הפועל באר שבע. המאמן שבחן את יוסי היה נסים סספורטס, מנכ"ל כיוונים לשעבר. באופן מצמרר  התשובה החיובית על קבלתו לקבוצה, מסר סספורטס למשפחה, לאחר מותו של יוסי ומבלי שידע על דבר האסון.

הגן לזכרו של יוסי צ'יפרוט ז''ל ברחוב מוריה (צילום: גוגל)

יוסי אהב מאוד אופניים: בגיל שנתיים קיבל את האופניים הראשונים ומאז, רכב על אופניים לכל מקום וכל הזמן. הוא נחשב לאחד מרוכבי האופניים הטובים ביותר ואף הפליא בפעלולים מרהיבים.

ביום התאונה, ב-17 ביולי, 1997,  יצא יוסי עם חבריו לצפות בפעלוליהם של רוכבי האופנועים באזור המחצבה המובילה לעבר חצרים. כאשר גילו כי רוכבי האופנוע אינם במקום וכנראה כתוצאה משעמום ימי הקיץ, החליטו יוסי וחברו להתחרות זה בזה לכיוון חצרים.

משתתפי המסע (צילום: עיריית באר שבע)

יוסי הוביל בתחרות וכשהסתובב לקריאת הניצחון לעבר חברו, פגע בו רכב שהגיח במהירות של 160 קמ"ש. רק לאחר שהבין הנהג כי החבטה שהרגיש היא כתוצאה מפגיעה ברוכב אופניים עצר את רכבו וחזר למקום הפגיעה, שם התברר גודל האסון. יוסי שכב בבית החולים יום וחצי עד שהוריו חתמו על ההסכמה לתרומת איברים, תרומה אשר הצילה חייהם של שני ילדים.

כחודשיים לאחר מותו הקימו הוריו גלעד לזכרו, בגן ברחוב מוריה. הגלעד מורכב מ-13 שיבולים זקופים ושיבולת נוספת כפופה, שבקצה פרח, המסמל את יוסי שנהרג בגיל 13.5. על אחד השיבולים תלויים האופניים שעליהם רכב ועל השיבולת הכפופה תלויות 4 דמעותיהם של בני המשפחה שנותרו מאחור. את הגלעד תכננו ובנו בני המשפחה, גיסיו של האב מוטי.


​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK