תחזית מזג האוויר: הגשם יתמעט לקראת סוף שבוע חמים

טעימה של חורף בבאר שבע ובנגב, עם גשמים לפרקים: היום עדיין יהיה קר וגשום, ממחר ועד סוף השבוע יתבהר ויתחמם במקצת
send whatsapp messsage send FB messsage
כבישים רטובים, גשום, אך התנועה בבאר שבע זורמת (צילום: מצלמת התנועה של נתיבי ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

על פי תחזית השירות המטאורולוגי, היום שני, יירד גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים  ברוב אזורי הארץ. קיים חשש חמור משטפונות והצפות במקומות המועדים. שקע ברומטרי מעל רצועת החוף מוריד את עיקר הגשמים שם ובעידר רכיב של רוח מערבית, העננות חודרת לאט ובמשורה לפנים הארץ.

במהלך היממה החולפת ירדו בבאר שבע 3.9 מילימטרים של גשם, 78% מהכמות שירדה בשנה שעברה. עד כה ירדו בבאר שבע 23% מכמות הגשם הממוצעת לעונה. המקום הגשום ביותר בדרום ביממה האחרונה היה חצבה, בו ירדו 5.4 מ''מ של גשם.

היום צפוי לרדת שלג בחרמון. ברחבי הארץ ינשבו רוחות ערות. לקראת ערב הגשם ייחלש ויתמעט בהדרגה. הלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן. גשמים מקומיים מלווים בסופות רעמים יחידות יוסיפו לרדת בעיקר לאורך מישור החוף ובשפלה. בדרום הארץ עדיין ייתכנו ממטרים מקומיים מלווים בסופות רעמים יחידות וקיים עדיין חשש משטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

ומה בהמשך השבוע: בשלישי ורביעי יהיה מעוניין חלקית, הלילות יישארו קרים - עם טמפרטורות של 8 מ''צ ובמהלך היום - מידות החום יעלו במקצת ויעמדו על 18 מ''צ.

בכל זאת, נקודת חיובית: החורף יחסית תון בהשוואה לארצות הברית. גבריאל, באר שבעי המתגורר בניו יורק, מספר לנו הבוקר כי הטמטפרטורה בעיר מינוס 11 מ''צ, עם משבי רוח עזים, המורידים את מידות החום למינוס 23 מ''צ. העיר מושלגת. ​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK