פורסם מכרז מפעל היבשה של התעשייה האווירית

פורסם המכרז להקמת מפעל היבשה הבינלאומי של התעשייה האווירית ואלתא בבאר שבע: ''בשורה חשובה בתחום התעסוקה בנגב, שמחזקת את באר שבע כמרכז בינלאומי של ידע וחדשנות, וכאזור הביקוש הבא של מדינת ישראל''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

במסגרת ההקמה של מפעל היבשה בבאר שבע, תע״א ואלתא פורסם בחמישי האחרון המכרז להקמת מבנה מודרני ומתקדם בגודל של כ-15,000 מ״ר, שיעסיק כ-700 עובדים בתוך 5 שנים.

במבנה יהיו 7 קומות. בקומת הקרקע יהיו מעבדות הנדסיות ומבצעיות וכן התשתיות הלוגיסטיות הנדרשות למבנה ושש קומות של מעבדות פיתוח וחדרי מהנדסים וחדרי דיונים. 

בפרויקט יבוצע פיתוח סביבתי נרחב עם הקפדה על אדריכלות נוף התואמת למרחב הנגב, ומודרניזציה של כל הסביבה הקיימת. הקמפוס ישלב פיתוח וייצור בסביבה מתקדמת בשילוב האקדמיה, בית החולים ומערכת הביטחון.

יו״ר דירקטוריון התעשייה האווירית עמיר פרץ:
" היום אנו מקדמים חזון גדול שמקדם את תפיסת חיזוק הנגב ביחד עם חיזוק ההשקעות באיכות האנושית של האדם העובד בבאר שבע ובנגב כולו. בעלי המניות שלנו הם האזרחים, ובכללם תושבי הנגב, ולכן נכון לשקול גם שיקולים לאומיים בנוסף לאלה העסקיים, אך במקרה זה – הם מתכנסים יחדיו.

עוצמתו של הפרויקט בהופכו מנוף לקליטת העובדים ברמות הגבוהות ביותר מבלי לפגוע בפעילות או בתעסוקה של תושבי אשדוד, וכפי שקרה באשדוד, גם השותפות עם עיריית באר שבע לא תוליד רק מקומות עבודה, היא תיצור משרות איכותיות בשכר גבוה, שיתופי פעולה של כלים שלובים עם האקדמיה והעולם העסקי והחברתי הקיים בבאר שבע. אני מברך את הדירקטוריון בראשותי שהבין את גודל האירוע ואישר את הגדלת תקציב ההקמה והתניע את הפרויקט שנעצר.

במקביל, אנו פועלים לכך שהממשלה תשתתף בעלויות למרות אי תחולתו של חוק עידוד השקעות הון על חברות ממשלתיות, שכן, מדובר בפרויקט לאומי המגשים את חזון יישוב ופיתוח הנגב.״

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע:
"מדובר על בשורה ענקית לתעסוקה בבאר שבע ובמטרופולין הנגב בכלל. התעשייה האווירית ואלת"א מצטרפות לרובע החדשנות הראשון במדינת ישראל, כאשר מקימות בבאר שבע את המפעל הבינלאומי שיוביל את החברות בעשורים הבאים. במתחם המתפרס על פני שטח של מאתיים דונם מפעל יבשה בינלאומי שישלב פיתוחים חדשניים, בטכנולוגיות המובילות בעולם: רובוטיקה, קוונטיקה ועוד.

המפעל יעסיק עובדות ועובדים רבים ממגוון עולמות העשייה והתוכן ובכך יהפוך למנוע צמיחה ותעסוקה חשוב באזור שישליך אדוות לתחומי תעסוקה נוספים אחרים. עוד משרות בשכר גבוה שיספקו מקומות תעסוקה לצעירי וצעירות העיר, וימשכו אוכלוסיות חזקות לעיר. חשוב לציין את המנהיגות האמיצה והחכמה של התעשייה האווירית ושל אלתא, את היו"ר והמנכ"לים, שרואים בפיתוח באר שבע והנגב לא רק משימה לאומית חשובה, אלא בחירה מושכלת שהעתיד של מדינת ישראל בתחום הפיתוח הטכנולוגי והידע כאן אצלנו.

המוסדות האקדמיים, המרכזים הרפואיים המתפתחים ואלה העתידיים, הקריה הביו-רפואית המתוכננת, קריית התקשוב שבבניה מתקדמת, קמפוס מקצועות המודיעין ובית הספר לתקשוב שנחנכו לאחרונה, וחברות ההייטק והסייבר הבינלאומיות שכבר פועלות בבאר שבע ואלה שיבואו בעקבותן -  הופכים את באר שבע למרכז בינלאומי של ידע, טכנולוגיה מתקדמת וסייבר.
באר שבע תהיה אזור הביקוש הבא של מדינת ישראל אם הממשלה הבאה תראה בה משימה לאומית כפי שהתעשייה האווירית רואה בה. היא יכולה להיות החלום הישראלי החדש, מימוש חזונו של דוד בן גוריון."

יואב תורג'מן, מנכ״ל אלתא:
"מברך על החלטת דירקטוריון תע״א בהובלת יו״ר הדירקטוריון מר עמיר פרץ, להתניע מחדש ולאשר תקציב מוגדל להקמת מפעל היבשה בבאר שבע. החלטה זו סוללת את הדרך לבניית מרכז פיתוח טכנולוגי מהמתקדמים בעולם לפיתוח מערכות לחימה יבשתיות מתקדמות שיגדילו את יתרונה הטכנולוגי של מדינת ישראל. על פי החלטת יו״ר דירקטוריון תע״א ובשיתוף פעולה הדוק עם עיריית באר שבע בהובלת ראש העיר, אלתא תצא בימים הקרובים במכרז לבנית מבנה גדול ומתקדם אשר יהווה תשתית להרחבת פעולותיה בבירת הנגב."

יו״ר ארגון העובדים בתע"ש, יאיר כץ:
״הסכם מפעל יבשה נחתם מתוך כוונה לתת עתיד טכנולוגי למפעל רמתא לשעבר ולהפוך אותו לפנינת הייטק בעיר באר שבע. הקמת המבנה הכרחי לייצר סביבת עבודה ראויה לכל העובדות והעובדים שייקלטו למפעל יבשה ואנו מברכים על כך. הסכם יבשה מתמרץ את עובדי אלתא אשדוד שיעתיקו את מקום עבודתם לבאר שבע, אך כולי תקווה כי יהיה אלה דווקא תושבי באר שבע, הנגב והסביבה שיהוו גורם מרכזי ״במפעל ויתרמו לצמיחתו."​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK