צפו / ''מועצה של צנוניות'': זעקתו של יו''ר וועד סוחרי מרכז חן

עופר כהן זעק היום, רביעי, בישיבת מועצת העיר, כנגד הכוונה לבצע שינויים במרכז חן, מבלי לערב את הסוחרים - החוששים לאבד את פרנסתם
send whatsapp messsage send FB messsage
חבר המועצה שמעון טובול מנסה להרגיע את עופר כהן (צילום: דני בלר)

סערה בישיבת מועצת העיר באר שבע: עופר כהן, יו''ר וועד סוחרי מרכז חן, התפרץ לדיון וכינה את חברי המועצה ''צנוניות'', בשל העובדה שכולם הצביעו בעד, ללא התנגדויות על שינוי תב''ע למרכז חן במסלול קידום רשויות. לתחושתו, האישור עלול לפגוע בפרנסת הסוחרים במרכז החנויות הוותיק. כהן הגיע למועצת העיר להיות נוכח בהצבעה הגורלית.

חבר המועצה שמעון בוקר קרא להוציא אותו מיד מהאולם, אך כהן המשיך לזעוק. מי ש''השכינו שלום בית'' היו חברי המועצה שמעון טובול וגדי מזוז, שהרגיעו אותו והסבירו כי צעדים של שיקום או שיפוץ נעשים בשיתוף הקהל. הנושא הזה עלה מאוחר יותר בדיון, כאשר חברי מועצה הסבירו כי קייימת תחושה של חוסר בהירות בציבור באשר להמלכים של פינוי בינוי.

עופר כהן זועק במעוצת העיר (צילום: דני בלר)

נושא הפינוי-בינוי בבאר שבע מעורר סערה. גם צויין היום בישיבת מועצת העיר, אבל חדשות באר שבע והנגב כבר חשף את הנושא לפני שלוש שנים וגם התריע לא פעם על אי הסדר בבאר שבע בנושא פיצול הדירות. תושבים רבים בבאר שבע מביעים חשש מפני יזמי נדל''ן, הקובעים כביכול עובדה מוגמרת, של הקמת מתחמי יוקרה במקום הבלוקים הישנים, כאשר דיירים רבים יתקשו לעמוד בארנונה גבוהה יותר ובדמי אחזקה הרבה מעבר ליכולתם הכלכלית.  בישיבה הסביר מהנדס העירייה, כי שום דבר לא ייעשה, ללא הסכמת הדיירים.

וידאו: תיעוד התקרית מתוך השידור החי של חדשות באר שבע והנגב (צילום: דני בלר)


בישיבת המועצה התייחסו גם לחשיפה הבלעדית של חדשות באר שבע והנגב, של סכום של 560,000 שקלים שעובר לטובת משמר השכונה על ידי השר לפיתוח הפריפריה היוצא, עודד פורר, לפי בקשתה של ראשת סניף ישראל ביתנו בבאר שבע והמועמדת למועצת העיר ג'ולי קייט. הגזבר הסביר כי מדובר בקול קורא שהוגש לפני מספר חודשים ואושר עתה וכי הסכום הועבר לנושא הביטחון.

קראו עוד באותו נושא:

חשיפה בלעדית: 560,000 שקל למשמר השכונה בבאר שבע

תחקיר מיוחד: האם באר שבע נכנסת ל''טרפת'' פינוי-בינוי?​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...