לפני הפיגוע, החשוד העלה איום לטיק-טוק: ''תפגעו בבדואים, תסבלו''

סרטון שעלה לרשתות לפני דקות, מראה את החשוד בפיגוע בבאר שבע מאיים לפגוע ביהודים, בצאתו מתחנת משטרה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום מסך מתוך סרטון (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

האם החשוד ביקש לנקום ופגע בלובש המדים הראשון שנקרא בדרכו? ''לא תכבד אותנו, אתם תסבלו. על הכבוד שלנו אנחנו מוכנים לתת את החיים שלנו'', כך אומר החשוד בפיגוע הדריסה שאירע הבוקר, חמישי, סמוך לבית הספר הטכני בבאר שבע. בפיגוע נפגע נער בן 18, תלמיד במדים. החשוד עלה על המדרכה, האיץ לעברו ודרס אותו. הנער נפגע באורח קשה והובהל לבית החולים סורוקה.

וידאו: החשוד מאיים בסרטון טיק טוק (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

מתברר כי מספר ימים קודם לאירוע, החשוד הגיע להגש תלונה בתחנת המשטרה כנגד אדם שכביכול פגע בו. בצאתו מהתחנה, הוא העלה סטון לרשת הטיק טוק, בו הוא מדבר במשק דקה. ''כמו שהם לוקחים את החוק לידיים ויש להם כוח מבן גביר, אף אחד לא יכול הפחיד את הבדואים כאן שנמצאים בבאר שבע וחיים בדרום. אם תכבדו אותנו נכבד אתכם, לא תכבדו אותנו אתם תסבלו''.

נכון ליום חמישי, שעות אחרי הפיגוע, החשוד נמצא עדיין בחקירת המשטרה. כוח משטרה פשט על ביתו, ביישוב בדרום. בשעות האחרונות עולות שאלות רבות באשר לנסיבות בהן התקיים האירוע - ובעיקר האם היה מידע מודיעיני שיכול היה לסכל את האירוע. במשטרה, עם זאת, נזהרים מלקבוע חד משמעית שמדובר בפיגוע לאומני, גם אחרי פרסום הסרטון. המשטרה ממשיכה לחקור את החשוד ולאסוף ראיות מהשטח. 

תנועת רגבים בתגובה לפיגוע הדריסה הבוקר בבאר שבע: ''האלימות הבדואית לא נשארת במרחב הבדואי אלא גולשת לערים, כמו שהפרוטקשן קיים לא רק בבאר שבע ובדרום אלא מתרחב לכל הארץ, לכן הפיגוע הבוקר בו בדואי דרס לובש מדים במרכז באר שבע לא הפתיע אף אחד. כל הפיגועים שהתרחשו בשנים האחרונות במרחב הדרום בוצעו לצערינו על ידי בדואים. הממשלה החדשה חייבת לשנות כיוון ולטפל בזה ביד ברזל''.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK