התושבים נפגשו עם צמרת העירייה, בעקבות המצב בשכונה

אחרי החשיפה הבלעדית בברנז'ה חדשות, תהליכים יצאו לדרך: תושבי שכונת פארק הנחל נפגשו עם צמרת עיריית באר שבע ודרשו להקים וועד שידאג לענייניהם
send whatsapp messsage send FB messsage
תושבי שכונת פארק הנחל בפגישה עם ראש העירייה (צילום: תנועה ישראלית)

בעקבות החשיפה הבלעדית של ברנז'ה חדשות, על המצב בשכונת פארק הנחל, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ, יחד עם בכירי העירייה, נפגשו עם נציגי התושבים. 

הנציגים העלו בפני ראש העיר את הבעיות הקיימות בשכונה: הצורך במבני בתי כנסת גדולים יותר (עד כה נמסר בית כנסת אחד מתוך החמישה המתוכננים בשכונה), מצוקת החניות, מצוקת כוח האדם בצהרונים, הבנייה הרועשת בשעות מוקדמות של הבוקר והפקקים הארוכים ביציאה מהשכונה.  ראש העיר ונציגי העירייה הביעו רצון לסייע לתושבים, והבטיחו כי יבדקו את הסוגיות השונות.

כזכור, תושבים סיפרו לברנז'ה חדשות כי הם ''חיים באתר בנייה''. חלקם סיפרו כי חוו תופעות של פשיעה, פרוטקשן והמשטרה אף טיפלה באירועי פשיעה בשכונה, כאשר בני מיעוטים הגיעו לאיזור לסגור עסקאות סמים או להתפרע בפארק הנחל.

נציגי השכונה יזמו את הפגישה, אליהם הצטרפה התנועה הישראלית, תנועה שמקדמת הקמת ועדי שכונות ברחבי הארץ.  בסיום הפגישה הוחלט כי בקרוב יתקיימו בחירות לנציגות זמנית של שנתיים מטעם תושבי שכונת הפארק. בתקופה הקרובה יפרסם אגף הרווחה של העירייה את תאריך הבחירות. עוד סוכם כי בהמשך תשקול העירייה קיום בחירות לועד שכונה רשמי לשכונת הפארק.

גילה ברקוביץ מתנועה ישראלית, המלווה את התושבים: "אחת המטרות המרכזיות שלנו היא לסייע לתושבים ממקומות שונים בארץ להתארגן ולהקים ועדי שכונות, אנחנו מאמינים שברמה המקומית ועד שכונה זה הגוף המתאים ביותר לייצג את התושבים ולפעול מול העירייה. התושבים יודעים בצורה הטובה ביותר, מה נחוץ להם, איפה יש בעיות ואיזה פתרונות כדאי לקדם. שמחנו להיפגש עם ראש העיר שהביע נכונות לבחון את הנושא בחיוב. אנחנו נכונים להמשיך לתת ייעוץ והכוונה הן לתושבים והן לעירייה לגבי מודלים של השתתפות אזרחית ושמחים לדעת שיש לנו שותפים לרעיון".

עד לפני כשלושה עשורים, בבאר שבע פעלו ועדי שכונות מיתולוגיים: בני הזוג אברז'ל בשכונה ד', אלבז בשכונה ג', אדירי בשכונה ה', פריינטי בשכונת דרום, שעשו מנהיגות קהילתית חיובית ויפה: מדאגה למראה הפיזי של השכונות ועד להקמת מסגרות לילדים ונוער. סגן ראש העירייה דאז, רפי שטרית, בעצמו אז תושב שכונה ג', ראה במנהיגות השכונתית את האחד הביטויים היפים לחוזקה של קהילה ובעצמו, היה ממובילי פרויקט שיקום השכונות בבאר שבע. 

מנציגות התושבים נמסר בתגובה: ''ביום רביעי האחרון נפגשנו, נציגי שכונת הפארק הזמניים, עם כבוד ראש העיר רוביק דנילוביץ, סגן רה"ע וחבר מועצת העיר הרב גדי מזוז, מנהלי האגפים של העירייה ומפקד משטרת באר שבע. הפגישה הינה פגישה תקופתית לעדכון על פגישות עם צוותי העבודה המשותפים אשר נקבעה מראש כהמשך לפגישה שנערכה בחודשי הקיץ בשכונה.
תחילה רוצים להודות לראש העיר רוביק על הזמן שנתן לנו. הפגישה תוכננה לשעה וחצי ובפועל נמשכה כשלוש שעות. עד אחרון הנושאים הבוערים.
התחומים העיקריים היו:  וועד זמני לשכונה, ביטחון, חינוך, תשתיות, צהרונים ועוד נושאים בוערים לתושבי השכונה. לשמחתנו קיבלנו אוזן קשבת ורצון אמיתי לטיפול בבעיות שעלו. ואפילו יש דברים שטופלו לשביעות רצוננו עד כתיבת שורות אלו. כולנו תקווה להמשך שיתוף הפעולה ופתרון אמיתי לבעיות''.

קראו עוד באותו נושא:

''קנינו דירה, קיבלנו אתר בניה'': בדקנו טענות תושבים בפארק הנחל

קטטה ויריות בפארק הנחל

צעירים מהפזורה גנבו ברזי כיבוי בפארק הנחל: ''רצינו למכור נחושת''
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK