שתי הפגנות בהיכל המשפט, שמירה הוצמדה לשופטת בשל איומים על חייה

אירוע חריג: שמירה הוצמדה לשופטת שגזרה את דינו של הבדואי שפגע בילדה יהודיה, בשל איומים על חייה. שתי הפגנות יתקיימו בזו אחר זו מול היכל המשפט
send whatsapp messsage send FB messsage
השופטת יעל רז לוי. הוצמדה לה אבטחה בשל איומים (צילום: אתר הרשות השופטת)

מצב חריג: אבטחה הוצמדה על סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע השופטת יעל רז לוי, בשל איומים על חייה. השופטת עמדה בראש ההרכב שגזר השבוע חמש שנות מאסר לצעיר הבדואי שתקף מינית בת 10, תושבת יישוב בנגב.

פסק הדין עורר סערה וכבר ביום חמישי התקבצו תושבים בכניסה להיכל המשפט בבאר שבע והביעו את מחאה על, לטענתם, קולת העונש. באופן חריג, מערכת המשפט פרסמה הבהרה ובה שיקולי העונש שנגזר על הצעיר, שפרטיו אסורים בפרסום, בשל העובדה שהיה קטין בעת ביצוע המעשה.

ברשתות החברתיות פורסמו גינויים, גידופים ואיומים כלפי מערכת המשפט בכלל וכלפי הרכב השופטים בבאר שבע בפרט. בשל כך, מתוך חשש לחיי ראשת ההרכב, הוחלט להצמיד לה שמירה.

מחר, ראשון ומחרתיים, שני, אמורות להתקיים שתי הפגנות בכניסה להיכל המשפט בבאר שבע. 

ביום ראשון, ה-13 בנובמבר, בשעה 17:30, תיערך הפגנה של הוועד להצלת הנגב יחד עם תנועת אם תרצו. ''שנים עומדים מהצד, ורואים כיצד ברפיסות כוחות ורצון מערכות אכיפת החוק מנסות למסמס את כאבנו. על הכל הבלגנו, תחת הרצון להישאר מאוחדים ולפתור את הבעיות בצורה מתורבתת. על אונס ילדותינו אנו לא מתכוונים להבליג, ואנו כאן כדי לומר שהאשראי נגמר ואנו דורשים תשובות''.

''גרוע לא פחות מהבגידה עצמה, זו תחושת הזלזול שבית המשפט הפגין כאשר ניסה למסמס את ביקורת הציבור ודחה את גזר הדין יום לפני, בכדי שלא יאלץ להתמודד עם ההפגנות והביקורת. דעת הציבור אינה רלוונטית בעיניו. אנו צריכים להזכיר לשופטים, הכוח והסמכות שקיבלתם אינה מתנה משמיים, אנו מציעים לכם להתנער בהקדם מהתחושה שאינכם חייבים דין וחשבון להתנהלותכם.
שופטים ניתן להחליף, ואנו נעשה הכל בכדי שכבוד השופטת יעל רז לוי תמצא את עצמה מחוץ למערכת ובהקדם'', כתב הוועד להצלת הנגב בשבוע שעבר.

הבוקר, הגיב אלמוג כהן, ממקימי הוועד להצלת הנגב, כי הוא מסתייג ומגנה את האיומים על ראשת הרכב השופטים. ''ראוי ורצוי  לבקר, כי זוהי מהות הדמוקרטיה, אף בשום בפנים ואופן אי אפשר לקבל איומים על שופט במדינת ישראל. כדנע לבקר ולמחות בצורה דמוקרטית, השינוי בוא יבוא''

ביום שני, החל מהשעה 9:00 תתקיים הפגנה המוגדרת על ידי מארגניה כ''הפגנה א-פוליטית של אזרחים ואזרחיות נגד החלטת ביהמ"ש לגזור חמש שנים מאסר בלבד על פוגע מינית שפגע בילדה בת 10 בביתה, בזמן שאחיה ישנים סמוך אליה והוריה בחדר ליד! אירוע שהתרחש לפני כשנה וחצי בנגב וזעזע את כל הארץ. המטרה היא לצאת נגד ההחלטה ולהביע תמיכה בילדה ומשפחתה, וכן להפעיל לחץ ציבורי בכדי להוביל להחמרה בענישה במקרים של פגיעות מיניות''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...