דנילוביץ' בכנס שדרות: ''ממשיכים את המסע לעבר התפוררות החברה''

ראש עיריית באר שבע השמיע דברי ביקורת קשים על חוסר היציבות הפוליטית בישראל: ''הפסקנו לתכנן לטווח הבינוני והארוך. במדינת ישראל אנחנו אולי רואים שנה קדימה, בגלל שאף אחד לא יודע מתי תהיינה הבחירות הבאות''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ סמוטריץ נושא דברים בכנס (צילום: משה פריאל)

כנס שדרות לחברה וחינוך 2022 המחודש נערך היום, שלישי, במכללה האקדמית לחינוך ע''ש קיי בבאר שבע. "פלגנות, שנאה ושסעים חברתיים-פוליטיים המאיימים לקרוע את החברה הישראלית, מאמץ לסיכול החתירה של איראן לנשק גרעיני והלחימה המתמשכת בטרור האיסלאמי- על רקע כל אלה בולטים חשיבות יעדיו והשגיו של הכנס'', ציין האלוף לשעבר עוזי דיין, נשיא ומייסד הכנס.

שורה ארוכה של נושאים עלו במהלך המושבים השונים החל ממשבר האקלים בישראל, ישראל והאחות הגדולה, תעסוקה  - מבט לעתיד ,ממשלות קמות ונופלות ,ועוד.

וידאו: מתוך הכנס (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ ציין בין השאר: "כאחד שמשרת בתפקיד כבר 15 שנים ורואה את התהליך שעוברת החברה הישראלית, אנחנו ממשיכים את המסע שלנו לעבר התפוררות של החברה הישראלית. המדינה שלנו, החברה שלנו נמצאת בתהליך לא טוב. אנחנו מאבדים כוון והרבה מהדברים האלה קורים בגלל חוסר היציבות הממשלתית. אנחנו הפסקנו לתכנן לטווח הבינוני והארוך. במדינת ישראל אנחנו אולי רואים שנה קדימה, בגלל שאף אחד לא יודע מתי תהיינה הבחירות הבאות, אז אני רוצה לשאול את כולם מכל המפלגות - איך הגענו למצב שבמדינת ישראל אנשים כבר לא רוצים להיות מורות ומורים".

במושב "יחסי יהודים ערבים פוליטיקה משותפת" בהשתתפות ח''כ לשעבר חיים אורון איש הנגב ופאיז אבו סהיבא, ן ראש עיריית רהט, ניטש משך דקות ויכוח, לאחר שמישהו מחברי הפאנל אמר כי היהודים סובלים מפרנויה שרודפים אותם. חלק מקהל הסטודנטים היהודים עזב את האולם ולאחר ויכוח ארוך, הוחלט לשנות את השם מפרנויה ל"חשש מתמיד"  משום שהיהודים נרדפו תמיד בכל העולם.

ראש עיריית רהט דיבר על השותפות הערבית יהודית והדגיש כי האבטלה ברהט ירדה בכ-34 אחוזים  בעקבות הקמתו של פארק התעשיות עידן הנגב.

מהכנס לא נעדר החלק הפולטי: על הבמה עלו בזה אחר זה עלו  מארגני הכנס, פרופסור אריה רטנר - יו"ר הכנס,  שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת תחבורה מירב מיכאלי, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', .תת אלוף במיל. גדי איזנקוט ונוספים.

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ  התייחס בפעם המי יודע כמה לפרשת הקלטת: "הוציאו מהבוידעם בעיתוי מאוד מסויים כדי לפגוע. זה מעשה שלא יעשה. כולנו בשיחות פרטיות מדברים בסגנון אחר. אני למדתי שיעור טוב לחיים ולמדתי על בשרי "שומר פה ולשונו שומר מצרות נפשו בשיחות סגורות'' . מה שחשוב שהעובדה שהימין לא הרכיב ממשלה כזו ואני שמח שהובלנו את ההתנגדות הזאת ושלבנו ידים כדי להפיל את הממשלה הרעה הזו."