שרת התחבורה: ''נראה את השינוי, גם אם לא אהיה זו שתגזור את הסרט''

במהלך השנה האחרונה ורגע לפני הבחירות, משרד התחבורה אישר שורה ארוכה של פרויקטים בבאר שבע, בשווי מאות מיליוני שקלים
send whatsapp messsage send FB messsage
שרת התחבורה, מירב מיכאלי (צילום: רון קדמי / CC BY 3.0)

משרד התחבורה בראשות השרה, מרב מיכאלי, הציע חבילת פיתוח ענקית לעיר לשנים הקרובות.  המשרד אישר לתכנון את תכנית הרכבת הקלה בבאר שבע, וסביבו הוצע לעירייה לחתום על הסכם בהיקף של מאות מיליוני ₪ - לפיתוח נת"צים, (נתיבי תחבורה ציבוריים) מסופי אוטובוסים חשמליים, 20-40 קילומטרים של שבילי אופניים, השקעה מאסיבית בצל – והכל בהתאם למודל העבודה החדשני של המשרד עם עיריות ברחבי המדינה. 

במהלך השנה האחרונה, מיכאלי האיצה את תכניות החשמול של מסילות הרכבת, כאשר גם המסילה המרכזית וגם המערבית נכנסו לתכניות החשמול בשנה הקרובה, מה שיביא את הרכבות החדשות והנקיות יותר לבאר שבע, בהקדמה של כשנה. כחלק מתכניות מיכאלי לממשלה הבאה, אם וכאשר, נמצא גם פרויקט המסילות המהירות שיפתח רכבת מהירה בין המטרופולינים של באר שבע, תל אביב וחיפה, ויקצר את המרחקים בין מרכז הארץ לנגב. 

"אני רואה בפיתוח הנגב בכלל, ובאר שבע בפרט, יעד אסטרטגי לעתיד המדינה, לא פחות מהמשך מורשת העבר של בן גוריון", אומרת השרה. "בבאר שבע יש את המנהיגות המתאימה להוביל את השינוי התחבורתי. יש הרבה צעירים ומשפחות שרוצים את השינוי - וההסכם שהוצע לעיר יאפשר להפחית את התלות ברכב הפרטי, ולחזק את אפשרויות הבחירה בתחבורה חלופית – אוטובוסים, אופניים והליכה".

"הפתרון לבעיית הפקקים נמצא בשיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לרשויות המקומיות. רק כשנמשיך את המגמה שהובלתי במשרד שמתעדפת תחבורה ציבורית ושיתופית, רוכבי ורוכבות דו גלגלי וכמובן הולכות והולכי רגל, נוכל לצאת ביחד מהפקק", ממשיכה מיכאלי.

"אחרי שנים רבות מדי שבהן ממשלות הליכוד ונתניהו השקיעו בעיקר ברכבים הפרטיים ובמחלפים, פעלתי להיפוך הפירמידה ותיקון הנזק שהם השאירו. היום ההשקעה הגדולה ביותר תהיה בכן ובכם - תושבות ותושבי העיר, תוך תיעדוף משמעותי לתחבורה ציבורית, שהיא העתיד. את השינוי נראה כולנו כבר עוד שנה-שנתיים, וגם אם לא אני אהיה זאת שתגזור את הסרט- את השינוי שהובלתי אף אחד כבר לא ייקח אחורה''.

''אני אמשיך לפעול יד ביד עם הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ, כי אני רואה בהן שותפות לשינוי המציאות ולהפיכת התחבורה הציבורית שלנו לטובה יותר, אמינה יותר וזמינה יותר, בעיקר בכל ימות השבוע. יחד עם חברי למפלגת העבודה נמשיך להלחם על האמת שלנו בכל זירה, בצפון, בדרום ובכל רחבי הארץ".​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm