זו העיר בנגב בה תמצאו דירה בפחות מ-700,000 שקלים והנחה במס הכנסה

המחירים מפתים וגם התנאים מפנקים: זאת העיר בנגב שגם נגישה למרכז הארץ, גם שוכנת בלב מרחב כפרי ותושביה נהנים מהנחה במס הכנסה
send whatsapp messsage send FB messsage
''להשאיר את הצעירים בעיר'' (צילום המחשה: Image by Jason Goh from Pixabay)

הוכרזו זוכים במכרז רשות מקרקעי ישראל לבניית 3,198 יח"ד במסלול "מחיר מטרה" בשכונת אפיקי נחל, אופקים.  המחיר ההתחלתי לדירה עומד על 670,553 אלף שקלים. בנוסף, תושבי אופקים  נהנים מהנחות במס הכנסה, במסגרת חוקי הנגב, שהושארו בתוקפם מאז תחילת שנות האלפיים. בבאר שבע החוקים בוטלו בזמנו של ראש הממשלה אריאל שרון ז''ל.

לאחרונה עורכת עיריית אופקים מסע פרסום במדיה המשודרת, בה היא מדגישה גם את נושא הביטחון. 

רשות מקרקעי ישראל הכריזה על הזוכים במכרז לבניית 3,198 יח"ד ב-18 מתחמים בבנייה רוויה למגורים ומסחר בשכונת אפיקי נחל, במסגרת מכרז 'דיור במחיר מטרה' באופקים. במכרז זה שווקו 2,077 יח"ד במחיר מטרה ו-1,121 יח"ד בשוק החופשי. למכרז הוגשו 19 הצעות. הדירות ימכרו בהנחה של 23% מגובה השומה, ועד 279,887- ₪ ממחיר הדירה בשוק החופשי.

אלה אומדני המחירים לדירות ששווקו במסלול מחיר מטרה: המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 670,553 ₪.  המחיר התחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 779,504 ₪. המחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על 924,887 ₪.  כל הדירות יכללו מרפסת, מחסן וחניה.

על המגרשים חלה תכנית תמל/1034 'אופקים חדשים' שעיקרה רובע מגורים ואזור תעסוקה בשטח של כ-7,000 דונם באופקים המשלב כ-7,400 יח"ד עבור מגורים, תעסוקה, פארק רובעי, מסחר ומבני ציבור. התוכנית מהווה הרחבה משמעותית המגדילה את תחום השיפוט העירוני בכ-50% ממזרח לעיר אופקים הקיימת, וממזרח לנחל אופקים. הדיור בשכונה כולל כ-6,844 יח"ד מתוכן כ-20% יח"ד קטנות בתמהיל וצפיפות מגוונים, ועוד כ-524 יח"ד לדיור מוגן. 

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל: " בשנים האחרונות אופקים עוברת תנופת פיתוח רצינית בכל התחומים. אני מברך על הצלחת המכרז ומאמין שהוא יחזק משמעותית את אופקים בפרט ואת הנגב בכלל, יאפשר הן לצעירי העיר והן למשפחות חדשות להקים את ביתם בעיר בשכונה איכותית ובעיר מבטיחה."

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: "אני שמח על רצף ההצלחות בשיווק מגרשים של רמ"י באופקים, בכל סוגי המכרזים שפורסמו. ראינו את המגמה המבורכת הזו כבר באזור התעשייה שקד שזכה להצלחה אדירה, דרך מתחמי מסחר גדולים ששווקו לאחרונה ועד המכרז המרכז האחרון בו שווקו 3,200 יח"ד, שזכו לביקושים גדולים מאוד''.
 
''נמשיך לשווק עוד אלפי יחידות דיור בעיר על מנת לנסות ולצנן מעט את מחירי הדיור ולאפשר לעוד ועוד זוגות צעירים להגשים את חלום הדירה שלהם. לא נעצור עד שכל אחד מהם יוכל למצוא דירה במחיר מטרה בעיר.  זהו האתגר המרכזי שלנו: להשאיר את הצעירים בעיר, למשוך אוכלוסיות חדשות, לצד חיזוק מערכת החינוך ושדרוג השירות לתושבים''.

רשימת החברות הזוכות במכרז:

מגידו י.ק יזום בע"מ
ארזי הנגב ייזום ובניה בע''מ
אדור א.ד. פרוייקטים בע"מ, און ייעוץ יזמויות והשקעות בע"מ
יואב את רמי בניה, ניהול ופיקוח בע"מ
נתיב גרדנס בע"מ
קבוצת י.מ.מ
פסגות שלמה ייזום ובניה בע"מ
מאור דידי
אפי קפיטל בינוי בע"מ
אמסילי מבנים והנדסה בע"מ
אוליצקי פיתוח מגורים
אפי קפיטל בינוי בע"מ
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm