קריאה: בואו ללוות את בויקו בדרכו האחרונה

בויקו מונוב, בן 57, ערירי, שאימו טמונה בבאר שבע, נפטר בבולגריה ועל פי הנוהג המקומי, גופתו הייתה מיועדת לשריפה. בהתערבות משרד החוץ הוא הובא לקבורה בארץ. הלווייתו תיערך בשעה 16:30
send whatsapp messsage send FB messsage
בויקו מונוב ז''ל (צילום ללא קרדיט)

אזרח ישראלי בשם בויקו מונוב, בן 57 מתל אביב, עובד חברת "דן" לשעבר, נפטר בבולגריה מאירוע לב בעת ביקורו שם, לפני שלושה חודשים.

מאחר והמנוח חסר משפחה (אימו נפטרה לפני כ-5 שנים) והוא ערירי - לא היה אף גורם שיטפל בהבאתו לקבורה בישראל ועל כן רשויות בולגריה שקלו לשרוף את גופתו (לפי הנהלים המקומיים).

כאשר פרטי הסיפור הגיעו לאוזני שגרירות ישראל בסופיה ולמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, ולאור הסיפור הייחודי, נרתמו מייד אנשי משרד החוץ, בהובלתה של עידית דוידוביץ, על מנת למנוע שריפת גופת המנוח ולגייס את כל הגורמים האפשריים כדי להביאו למנוחת עולמים בישראל.

מאמצים רבים נדרשו ולאחר פניות רשמיות ממשרד החוץ לממשלת בולגריה (לקבלת אישור הוצאתו לישראל), סיוע בהתנדבות של חברת "מנוחה לעד" במימון והסדרי הטסת ארון המנוח, קבלת סיוע מהמוסד לביטוח לאומי, סיוע מבכירים במשרד הדתות ומהמועצה הדתית באר שבע  - ארונו של המנוח נחת בשע"ט הלילה והוא צפוי להטמן היום בשעה 16:30 בבית העלמין בבאר שבע, בסמוך לקבר אימו ז"ל.

נציגי המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי מבקשים להודות לכל הגורמים שסייעו להבאתו של המנוח הערירי למנוחת עולמים באדמת ישראל (ולצד אימו) ובכך לעשות חסד ומצווה ולתת כבוד אחרון לאזרח שנפטר בטרם עת.

מי שעמדה בראש המבצע להבאתו של המנוח לארץ היא עידית דוידוביץ, בכירה במשרד החוץ, שסיפרה לכתבנו: "לפני שלושה חודשים קבלתי מייל למחלקה שלי "המחלקה של ישראלים במצוקה בחו"ל'' על ישראלי שמת מאירוע לבבי תוך ציון הפרטים שלו. התחלתי בבדיקת מידע במירשם האוכלוסין וראיתי שהאדם ערירי.

במקביל הייתי בקשר עם הקונסולית בשגרירות בולגריה וכך שלב אחר שלב התגלו יותר פרטים והבנו שהוא ערירי ויש לו אמא שקבורה בבאר שבע .קבלתי הודעה מהשגרירות שלנו ששלטונות בולגריה מתכוננים לשרוף את הגופה וזה מאחר שאין דורש ולמנוח ישנה גם אזרחות בולגרית ושוב עמדו על זה שגופתו תישרף . לא הקונסולית ולא אני יכולנו לעבור על זה לסדר היום והיינו חייבות לפעול . פניתי לחברת מנוחה לעד ובקשתי מהם סיוע להעברת הגופה לישראל.

ואם חשבתי שבזה זה נגמר טעיתי כי היינו צרכים בשגרירות ישראל להתעקש מול שגרירות בולכריה לשחרר את גופת המנוח שרצו לשרוף .כך שבמשך שלושה חודשים היו חילופי איגרות בין משרד החוץ הבולגרי וביננו והשתמשנו גם בשגרירות בולגריה בישראל .
בשעה טובה הלילה נחת ארונו של המנוח בישראל והלויתו תיערך היום בבית העלמין בבאר שבע ממש סמוך לקבר אמו ז"ל"

כאמור, הלוויה תתקיים היום בשעה 16:30 בבית העלמין בבאר שבע - כל בית ישראל מוזמן ללוות את המנוח בדרכו האחרונה.להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm

כתבות נוספות למקרה שפספסת...