גל מעצרים בעקבות ''פרשה חמורה'' בנגב

במרכז הפרשיה הכלכלית, שהיקפה כ-230 מיליון שקלים, אשר נחקרת על ידי חקירות מע"מ באר שבע והדרום, עומד שריף אבו סנינה, המתגורר בפלורידה מאז 2014
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המשחה: Image by Sabine van Erp from Pixabay

רשות המסים מתירה לפרסם הבוקר, חמישי כי כחלק מהמאבק העיקש שמנהלת רשות המיסים בתופעת החשבוניות הפיקטיביות, נעצרו אתמול (ד') מספר חשודים במסגרת פרשיה מורכבת ומסועפת הנוגעת למספר חברות באזור הדרום. על פי החשד, החברות הפיצו וקיזזו בשנים האחרונות חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של כ-230 מיליון ₪, אשר המע"מ הגלום בהן מסתכם בכ-40 מיליון ₪, דרשו החזרי מס בלו שלא כדין והלבינו כספים.

במרכז הפרשה, שנחקרת על ידי חקירות מע"מ באר שבע והדרום, עומד שריף אבו סנינה, המתגורר בפלורידה מאז 2014. על פי החשד, אבו סנינה הפעיל את החשודים שנעצרו אתמול כמנהלים ומנהלי חשבונות בחברות, תוך הסתרת העבודה שהוא הנהנה העיקרי מהפעולות שבוצעו באמצעות החברות. 

על פי החשד, בנוסף להפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות, עסקו החברות בדרישה של החזרי מס בלו על סולר בגין שימוש לכאורה בכלי רכב, אשר רישיון הרכב שלהם בוטל או שתוקפו פג. פעולות אלו הכניסו לחברות, לכאורה, מיליוני שקלים. 

החשודים שנעצרו אתמול ושוחררו בתנאים מגבילים, הם: בלאל אבו סנינה, הרשום כמנהל בחברת אור אבו גוש בע"מ; אחמד עבדאללה מוחמד, הרשום כמנהל חשבונות באותה חברה; רונית טויטו, הרשומה כמנהלת באותה חברה; וחשוד נוסף ששמו נאסר לפרסום בשלב זה. החקירה נמשכת.

להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm