אוטובוס נרגם באבנים בבאר שבע: ''קורה מדי יום, בנס לא נפצעו''

אוטובוס חדיש, דו מפרקי, נרגם באבנים ליד קניון אביה בבאר שבע. ''כל פעם אנחנו חוטפים אבנים בנקודה הזו, הפעם הם פגעו בשמשות''
send whatsapp messsage send FB messsage
אוטובוס נרגם  באבנים בבאר שבע: ''קורה מדי יום, בנס לא נפצעו'' הנזק לאוטובוס (צילום סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אוטובוס דו מפרקי, בקו 12, שחלף ליד קניון אביה סמוך לשעה 21:10, אתמול, רביעי, נרגם באבנים. נזק נגרם לשמש צדדית, מצודה למושבי הנוסעים ובדרך נס, לא נפגע איש מרסיסי הזכוכית. ''כל פעם זה קורה כאן, באותה נקודה'', אומר הנהג, דוד אסור.

האוטובוס הושבת, עד שתגיע עבורו שמשה חלופית. מדובר באוטבוס חדיש, שהוכנס לשירות רק לאחרונה. ''במקום שהנוסעים ייהנו מאוטבוס דו מפרקי חדיש, שנועד לשרת אותם ולתת להם חוויית נסיעה, עכשיו יצטרכו להמתין עד התיקון וזה מאוד חבל''.

הנהג הספיק לראות את מיידי האבנים: ''ילדים שנעלמו לתוך הבניין, להערכתי בני 11-12. המשטרה הגיעה מיד, חדר הבקרה שלנו דאג ושאל יש מישהו נפגע ואם כולם בסדר''. 


''למרבה המזל, באותה שעה היו באוטובוס מעט נוסעים, ואף אחד לא נפגע. זה כל כך מרגיז. אנחנו, נהגי דן באר שבע, דואגים לתושבים, אוהבים את העבודה. מי שלא אוהב עבודה עם קהל לא עובד בזה. אתה עובד בתחבורה ציבורית לא רק בשביל השכר אלא גם בשביל תחושת השליחות שאתה משרת קהל, מסייע, עושה מעשים טובים''.

הנזק לשמשה. בנס לא נפגעו נוסעים (צילום סלולרי)​​​​​​​

''בין הנוסעים שלי יש קבועים, שאני פוגש על בסיס יומי, בהם אנשים שקשה להם להתנייע, אני מסייע להם, זו תחושה של עשייה, תחושה שאתה נותן. אנחנו הנהגים בדן באר שבע, מכל המגזרים וכל העדות, באים לשרת את הציבור ואוהבים את הציבור. לכן, מקרים כאלה כואבים לנו מאוד. זה לא רק הנהגים: גם הנהלת דן באר שבע שמה בראש דאגותיה את הציבור, זה ממש כך''.

''מקרים כאלה, של ידויי אבנים, מתרחשים פעם אחר פעם באותה נקודה, סמוך לכיכר קניון אביה. אנחנו מרגישים את האבנים פוגעות באוטובוסים, אתמול האבנים פגעו בשמשה וגרמו נזק ולמרבה המזל, לא נפגעו נוסעים''.

לא רק ידויי האבנים מקשים על הנהגים בדן באר שבע. ישנה גם תופעה של כלי רכב שחונים בתחנות ומקשים על נוסעים ונהגים כאחד, בהם נוסעים התקשים בהליכה ועיוורים.

ידויי אבנים כנגד אוטבוסים בתחבורה העירונית אינם אירוע נדיר. בין היתר, אוטובוסים נפגעים בשכונה ו' החדשה, בשכונה י''א ליד פארק החייל האוסטרלי, ציוד כגון תחנות ולוחות אלקטרוניים מושחת על בסיס יומי, תחנות מרוססות בצבע, שמשותיהן מנופצות, הכל לכדי נזק שמגיע לעשרות אלפי שקלים, או יותר, מדי חודש. 

בעבר אמרו בדן באר שבע כי אין להם הסבר לתופעת הוונדליזם שהיא בולטת מאוד בבאר שבע ועיקר הנפגעים ממנה הם הנוסעים עצמם.

מדן באר שבע נמסר: ''לצערנו אנו מתמודדים עם אירועי ונדליזם ואלימות לאורך כל השנה. מדובר בסכנת חיים ונזק גדול לאוטובוסים ופגיעה ברמת השירות. אנו פועלים בשיתוף המשטרה והעירייה על מנת למנוע מקרים כאלו''.להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm