חשד: התחזה לקבלן מצבות, פנה למשפחות נפטרים - וברח עם הכסף

מחקירת המשטרה עולה כי משה בנימין חשוד כי נהג להציג עצמו כקבלן מצבות, רוכש את מון המשפחות, גובה תשלום עבור מצבה ומעל עם הכסף. המשטרה פונה לציבור על מנת לאתר נםגעים נוספים בפרשה
send whatsapp messsage send FB messsage
בית עלמין בבאר שבע (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

המשטרה עצרה אדם שהציג עצמו  כקבלן מצבות, בחשד לקבלת דבר במרמה והתחזות לאדם אחר במטרה להונות. ביחידת ההונאה של מחוז דרום נפתחה חקירה כנגד תושב באר שבע, משה בנימין כבן 57, בחשד כי פנה למשפחות נפטרים, הציג עצמו כקבלן מצבות אך תוך התחזות לאחר.

מחקירת המשטרה עולה החשד כי לאחר שרכש אמונן שיבנה עבורן מצבה וקיבל תשלום מלא, למעשה הן נדהמו כי לא הוצבה על קברי יקיריהן מצבה והחשוד נעלם עם הכסף. כאמור, מהלך החקירה נודעה זהותו של החשוד וב-31 באוגוסט הוא נעצר בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה, פגיעה בפרטיות, התחזות לאדם אחר במטרה להונות, סחיטה באיומים.  מעצרו הוארך עד ה-7 בספטמבר. נבדק חשד כי למעשה היו שותפים נוספים.  בגין אותן עבירות בשנת 2012 ריצה החשוד מאסר של 15 חודשים בפועל.

רס"ב ליאוניד גרינשפון: ''אנו פונים לציבור כי כל מי שמזהה את החשוד ונפל קורבן לחשדות המיוחסים לו מתבקש לפנות ליחידת הונאה דרום 086382803 או למוקד 100''.

מדובר בתופעה מוכרת בבית העלמין בבאר שבע. לא אחת, בעת שהנפטר מובא לקבורה, ניגשים למשפחה האבלה אנשים המציגים עצמם כקבלני מצבות כדי להעביר כרטיסי ביקור. במקרים מסויימים הם אף מנצלים את כאב המשפחות על מנת להציג עצמם כאחרים או מטעמם של בוני מצבות מוכרים, ותוחבים לידם של בני המשפחות כרטיס ביקור, בגסות. לברנז'ה חדשות אף הגיעו תלונות עימותים בין כאלה המציגים עצמם כבעלי מקצוע.

תופעה כאובה אחרת בבית העלמין בבאר שבע היא גניבת פריטים מהמצבות, בעיקר בתי מנורות ופרטי מתכת והשחתת מצבות.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm