סגירת מעגל: תיכון מדעים לבדואים נפתח במבנה היסטורי בבאר שבע

תיכון על איזורי, לתלמידים בדואים מתחיל לפעול במבנה בבאר שבע ששימש לפני למעלה מ-100 שנה כבית הספר לילדי השייח'ים. בכך, הופכת באר שבע לבירת החינוך של המגזר הבדואי בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
פותחים את שנת הלימודים (צילום: עבד אל רחמן נסאסרה)

סגירת מעגל: הבוקר, חמישי, עם פתיחת שנת הלימודים, נפתח לראשונה תיכון אזורי חדש בנגב: מרכז תמר למצוינות במדעים – עבור תלמידים מצטיינים בחברה הבדואית בנגב. מדובר בתיכון ראשון מסוגו בנגב, תיכון על-אזורי שיטפח מצוינות בתחומי הסייבר והמדעים. 

התיכון החדש הוא בבחינת סגירת מעגל היסטורית – הוא יפעל במתחם היסטורי שהוקם על ידי הממשל העות'מאני בבאר שבע, במטרה לשמש כבית ספר חקלאי עבור ילדי הבדואים באזור.

(צילום: עבד אל רחמן נסאסרה)
 
התיכון הוא פרי יוזמה משותפת של קבוצת תמאם, בהובלת הפעיל החברתי ותושב לקיה איברהים נסאסרה, משרד החינוך ומרכז תמר לחינוך ולמצוינות.

צילום של המבנה בית הספר משנת 1917 צלם לא ידוע / נחלת הכלל

בראש התיכון החדש עומדת מנהלת פורצת דרך - שמסי מסאעד, מורה ותיקה למתמטיקה ולפיסיקה. זהו תיכון ארבע שנתי (ט'-י"ב), ילמדו בו כ-400 תלמידים, והוא יטפח מנהיגות ומצוינות אקדמית. לצד הלימודים העיוניים יתקיימו בתיכון פעילויות העשרה רבות - בתחומים כגון רובוטיקה, שפות, חינוך פיננסי ועוד.

(צילום: עבד אל רחמן נסאסרה)​​​​​​​

לשמסי מסאעד 22 שנות ותק בהוראת מתמטיקה ופיזיקה. היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני בטכנולוגיה בחינוך מסמינר הקיבוצים בתל אביב ותעודת הוראה מאוניברסיטת בן גוריון אשר בנגב. כמו כן שמסי מסאעד היא בוגרת מרכז מנדל למנהיגות בנגב. שמסי מסאעדי: "אני מאמינה בחשיבות של ערכים לצד ההישגים הלימודיים. האחריות שלנו כמחנכים היא לתת כלים והזדמנות לכל התלמידים, לבסס את האמונה שלהם ביכולתם להצליח, להצטיין, להוביל ולשנות".

בית הספר לילדי הבדואים ההיסטורי שוכן במערב העיר העתיקה של באר שבע. המבנה הוקם בשנת 1914 ותוכנן לשמש כבית ספר לילדי הבדואים. מיד עם סיום בנייתו הוא הוסב לשימוש הצבא העות'מאני. לאחר כיבוש הארץ על ידי הבריטים הוא הוסב בחזרה לבית ספר. לאחר מלחמת העצמאות הוא שימש בתור בית החייל עד 1979, אז הועבר בית החייל. בהמשך שוקם המבנה, ומשנת 2013 הוא מהווה חלק מפארק קרסו למדע, פארק מדע לנוער. דגם של בית הספר מוצג בפארק מיני ישראל.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm