מלחמה בדרום: דנילוביץ' הורה לפתוח מקלטים בבאר שבע

בבאר שבע התושבים הונחו להימצא סמוך למרחבים המוגנים. חשש מחזרה על אירועי שומר החומות - אם הלחימה תתעצם
send whatsapp messsage send FB messsage
מלחמה בדרום: דנילוביץ' הורה לפתוח מקלטים בבאר שבע מקלט ציבורי בשכונה ג' (צילום: דני בלר)

בעקבות המבצע הצבאי שהחל ברצועת עזה הנחה פיקוד העורף על פתיחת מקלטים.  עיריית באר שבע,פועלת כעת לפתיחת כל המקלטים הציבוריים ברחבי העיר. באר שבע מחולקת לרובעים ובמקרה של אזעקת צבע אדום, באר שבע נמצאת תחת ההגדרה הגאוגרפית ״מרכז הנגב״.

 לאחר שיחה טלפונית ועדכון ממפקד פיקוד העורף- האלוף רפי מילוא, החליט ראש עיריית באר שבע על פתיחת המקלטים ברחבי העיר והוציא קריאה לתושבים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים. ״אנו מחזקים את ידי צה״ל!'', הוסיף דנילוביץ׳.

בינתיים נודע כי המבצע, שקיבל את השם ''עלות השחר'', היה בתכנון מזה תקופה. בחשאי, תוגברו מערכות כיפת הברזל לא רק בנגב, אלא גם בירושלים ובמרכז. המבצע נפתח בשעות הצהריים, עם חיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של הגאיאהד האיסלמי בעזה תייסיר ג'עברי. כלי טיס של צה''ל פגע בו בעת ששהה בבבניין בעזה. יחד עימו נהרגו עוד 15 אנשי ג'יאהד איסלמי.

ההערכה בישראל היא שהגי'האד האיסלמי ירצה להראות שהוא השולט בעניינים, ועלול להפתיע בירי, גם לטווחים הארוכים. צה''ל הזניק כלי טיס המסיירים בשמי הרצועה, בניסיון לאתר ולחסל חוליות של משגרי רקטות. לפי ההערכה, יהיה ניסיון לפגוע פגיעות ''איכותיות'' בישראל.

בנגב חוששים כי אם יהיה מבצע ממושך, עלולה להיות חזרה לאירועי ''שומר בחומות'', בהם הפרות סדר של האוכלוסיה הערבית.