נחתם הסכם ערים תאומות בין ב''ש למינכן

משלחת מעיריית באר שבע נסעה לאחרונה למינכן לחתימת הסכם ערים תאומות
send whatsapp messsage send FB messsage
טקס החתימה במינכן (צילום: עיריית באר שבע)

משלחת רשמית של העיר באר שבע חזרה ממפגש מרגש וחשוב במינכן, גרמניה שם נערך באולם מועצת העיר טקס חתימה על הסכם שותפות בין הערים. 

נציגי המשלחת בראשות מ"מ וסגנית רה"ע באר שבע, מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר נפגשו בשבוע שעבר עם המקבילים הגרמנים בראשם ראש העיר של מינכן, דיטר רייטר ועם נציגי הקהילה היהודית. הביקור כלל גם טקס רשמי לחשיפת סמל העיר באר שבע בכניסה לבניין העירייה במינכן ובהמשך טקס חתימה בספר הזהב של העיר.

החתימה על ההסכם (צילום: עיריית באר שבע)

חברי המשלחת שייצגו את העיר באר שבע, האחראיים על קידום שיתוף הפעולה שייצרו הזדמנויות בין הערים : פרופסור עדי, יועץ להנהלת העיר בנושא סביבה ואקלים, חברת מועצת העיר אפרת זיו אספיס, מנהלת האגף לקידום עסקים בחברת 'יעדים', דיקלה סיסו ומנהלת היחידה לקשרי חוץ בעיריית באר שבע שני אורה דותן, ניצלו את הביקור למפגשים מקצועיים רבים כאמור עם הנהלת העיר, חברי מועצת העיר הנבחרים ומנהלי האגפים השונים, ביניהם: תרבות, ספורט וחינוך, סביבה ואקלים, כלכלה, פיתוח עסקי ויחסי חוץ. כמו כן, התארחה המשלחת אצל קונסולית ישראל במינכן בערב חגיגי בו התרכזו נציגי העמותות והארגונים השונים הפעילים במסגרת הקשר בין גרמניה לישראל. בנוסף, זכתה המשלחת לסיור ושיח עם סגן נשיא הקהילה היהודית ולביקור מרגש שכלל הנחת זר יחד עם סגנית ראש עיריית מינכן באנדרטת הזיכרון לנרצחי הטבח באולימפיאדת מינכן. 

כצעד ראשון למימוש השותפות בין הערים, יחד עם הגעת המשלחת הרשמית לעיר, נחתה גם משלחת נוער מבאר שבע אשר חברה ל-12 בני נוער ממינכן לציון 50 שנים לאירוע הטראגי - רצח הספורטאים באולימפיאדה. בני הנוער מתארחים אחד אצל השני בבתים, לומדים, מסיירים ונהנים יחד. משלחת בני הנוער הובילה טקס זיכרון מרגש יחד עם בני משפחותיהם של בני הנוער הגרמני בכפר האולימפי במינכן.

כזכור, לפני שנה חתם ראש העיר רוביק דנילוביץ' בשם העיר באר שבע עם ראש העיר של מינכן, דיטר רייטר, על הסכם לשיתוף פעולה בין הערים באר שבע ומינכן, טקס החתימה התקיים באופן מקוון נוכח העלייה בתחלואת הקורונה. במסגרת ההסכם התחייבו שתי הערים על קיום וקידום שיתופי פעולה בתחומי ההייטק והפיתוח הטכנולוגי, קיימות ואיכות סביבה, אקדמיה, חינוך, ספורט ותרבות. מדובר על הסכם היסטורי, כאשר לאחר 25 שנים מינכן חותמת על הסכם שותפות עם עיר בעולם והעיר הראשונה בישראל באר שבע. 

מ"מ וסגנית ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר ציינה בטקס חתימת הסכם הערים התאומות :  "ברצוני למסור את ברכתו של ראש העיר דנילוביץ', שכל כך רצה להגיע לכאן, ודיווח בהתרגשות על הביקור הצפוי, למועצת העיר באר שבע, אולם חלה ולצערו הרב לא הצליח לבסוף להיות כאן, ראש העיר ביקש למסור שהוא יעשה הכול על מנת להגיע ולפגוש את ראש העיר בזמן הקרוב ביותר."
 
משלחת בני הנער (צילום: עיריית באר שבע)​​​​​​​

זוהר הוסיפה: " אנו כאן כנציגי מדינת ישראל, כנציגיו הרשמיים של ראש העיר וכנציגיה של העיר באר שבע, עם הפנים לעתיד. מחויבים יחד לעשות היסטוריה ולקדם טוב משותף לשני העמים, טוב שישפיע על מגוון תחומי חיים ובעיקר על איכות החיים באמצעות שיתוף פעולה והתמודדות עם אתגרים משותפים. הדומה רב על השונה ואנו מאמינים גדולים בעשייה משותפת, מאמצים משותפים והפריה הדדית. אנחנו גאים מאוד בבחירתם של ראש העיר  והמנהיגות העירונית של העיר מינכן לחתום על ברית ערים תאומות עם באר שבע, עירו של אברהם אבינו, עיר אבות האומה היהודית, עיר שלושת הדתות, עיר המאמינה בגוון אנושי ייחודי 
ובהפיכתו של הנגב למטרופולין איכותי חשוב במדינת ישראל ולמיגדלור של  חדשנות, יזמות ויצירתיות, אלו נעשים על ידי בני ובנות אדם ולמענם. העיר מינכן מהווה אף היא מודל לרשות מקומית מובילה ופורצת דרך במגוון נושאים ולכן זכינו. ברית הייעוד המשותפת, תאפשר לכולנו לפעול יחד באמונה ובאהבה ולהביא לערים היקרות שלנו עתיד של תקווה."
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

כתבות נוספות למקרה שפספסת...