שיט לזכר הרוגי התאונות בנגב

נערי קיבוץ בית-קמה זוכרים בדרך ייחודית את הרוגות תאונות הדרכים מהקיבוץ וקוראים – ''די להפקרות בכבישי הנגב" ו"הגיע הזמן להתעורר''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום דוברות התנועה הקיבוצית

נערי ונערות קיבוץ בית קמה, המשתתפים ברפסודיית התנועה הקיבוצית בכנרת, החליטו לזכור בדרך ייחודית את טל היימן בת 21 ואת ענת טל קטלב מקיבוצם שנהרגו בתאונות דרכים בתקופה האחרונה. הנערות והנערים כתבו על מפרשי שתי הרפסודות איתה חצו את הכנרת – "די להפקרות בכבישי הנגב - אוהבים וזוכרים" ובמפרש נוסף ציירו פצצה מתקתקת על כביש וכתבו – "הגיע הזמן להתעורר".

היימן ז"ל, קצינת נפגעים בת 21 נהרגה בסוף חודש מאי  בתאונת דרכים סמוך לקיבוצה. קטלב, שילדיה הם חלק מקבוצת הנעורים בקיבוץ, ועבדה כבכירה בחברת ICL (כי"ל לשעבר), נהרגה ביום חמישי האחרון בתאונת דרכים בכביש שש ביחד עם עמיתה לעבודה, ניצן משה.

דניאל אדרי, מדריכת הנעורים של הקיבוץ סיפרה: "הקיבוץ שלנו חווה חודשים קשים ומורכבים בעקבות מותן של טל היימן לפני חודשיים ושל ענת טל קטלב ביום חמישי האחרון בתאונות דרכים. 

בתה של ענת, בכיתה י' היא חלק מהנעורים בקיבוץ והייתה אמורה לצאת איתנו לרפסודיה. התלבטנו אם לצאת בכלל והחברות שלה לשכבה לא יצאו בסוף.

שתי התאונות התרחשו כתוצאה מנהיגה מופרעת וחסרת אחריות באיזור שלנו, כשהתאונה בחמישי הייתה של נהג בלי רישיון. זאת תוצאה של המצב בכבישים עם היעדר האכיפה וההרתעה.

ההורים בקיבוץ מעדיפים שהצעירים לא ינהגו בלילה בכבישים מסוימים, ומפחדים שהילדים שלהם יצאו לבלות מהחשש של מה שקורה בדרכים. המצב לא תלוי רק באיך אנחנו ננהג אלא בנהגים עבריינים שלא נענשים בחומרה. העבריינים לומדים שאין אכיפה וענישה מספקת והם יכולים לעשות מה שהם רוצים. המפרשים מוקדשים לזכרן של טל וענת ובאמצעותם אנחנו רוצים להעביר את המסר להנהגה במדינה - שאם לא יטפלו במצב בקרוב זה יתפוצץ לכולנו בפנים. ביום שישי יש הפגנת מחאה בצומת להבים ואנחנו, ביחד עם כל תושבי האיזור, מתכוננים להגיע אליה".

רפסודיית התנועה הקיבוצית הסתיימה היום לאחר ארבע מחזורי שיוט שהתקימו בחודש האחרון. ברפסודית התנועה הקיבוצית השתתפו 3000 בני ובנות נוער מיותר מ-150 קיבוצים מאילות בדרום ועד דפנה בקצה אצבע הגליל. בני ובנות הנוער חצו ויחצו את הכנרת מחוף חוקוק לחוף גולן בכ-140 רפסודות שהם בנו כמובן במו ידיהם.






​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo