כתב אישום נגד סטודנטית מבן גוריון: ''הזדהתה עם ארגוני טרור''

על פי כתב האישום, מרים אבו קוידר, בת 21 מפזורת אבו רקייק, פרסמה דברי הסתה לטרור והמשיכה בכך אחרי שהוזהרה על ידי כוחות הביטחון
send whatsapp messsage send FB messsage
כתב אישום נגד סטודנטית מבן גוריון: ''הזדהתה עם ארגוני טרור'' מעצר הסטודנטית בכניסה לבן גוריון (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר, צהרי שלישי, לבית משפט השלום בבאר שבע, כתב אישום נגד סטודנטית באוניברסיטת בן גוריון מרים אבו קוידר, בת 21 מפזורת אבו רקייק, המייחס לה ביצוע עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור לפי חוק המאבק בטרור.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד אירה ויימן קריקון, הנאשמת פרסמה לאורך זמן בחשבון האינסטגרם שלה פרסומי סטורי בשפה הערבית ותמונות, בהם דברי הסתה לטרור, קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור, וכן דברי שבח אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור. הנאשמת הוזהרה על ידי כוחות הביטחון כי פרסומיה מהווים הסתה, אך למרות האזהרה, המשיכה לפרסם דברי הסתה לטרור.

וידאו: (ארכיון) העצרת לזכר העיתונאית שירין אבו עקלא ומעצרה של מרים אבו קווידר (צילומים סלולריים ללא קרדיט), הפגנה של הוועד להצלת הנגב (צילום: הוועד להצלת הנגב) / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

בין היתר, פרסמה הנאשמת פרסומים ותמונות לאחר פיגוע ירי בדיזנגוף בת"א באפריל השנה, וכן לאחר הפיגוע באלעד ביום העצמאות, במהלכם נרצחו ונפצעו אזרחים.

בכתב האישום צוין בין היתר, כי במעשיה, פרסמה הנאשמת דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו, ועל פי תוכנו של הפרסום והנסיבות שבהן פורסם יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור. כמו כן, פרסמה הנאשמת קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי ותחנת ערוער.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה להארכת התנאים המגבילים בעניינה של הנאשמת של מעצר בית מלא, איסור  שימוש בכל מכשיר בעל גישה לאינטרנט לרבות טלפון, מחשב, טלוויזיה חכמה, וכן תנאים נוספים.

בבקשה צוין, כי בעת בה המדינה מוכר טרור, פרסמה הנאשמת לאורך זמן, וגם לאחר שהוזהרה על ידי שב"כ שלא לעשות כן, פרסומים של אהדה והסתה לטרור. "בעידן בו הרשתות החברתיות  והמקלדת הפכו לכלי בידי המסיתים לטרור, כשההסתה זורעת, מגבשת ומחזקת אידיאולוגיה לאומנית- המסוכנות הנשקפת מהמשיבה, אשר מנצלת את החשיפה הגדולה של התכנים שהיא מפרסמת לציבור, לצורך כך, היא גבוהה".

​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo