''הדרום בוער? המצב כיום טוב מאי פעם''

בדיון בממשלה טען המפכ''ל כי יש מי שמנסים לתת תחושה שהדרום בוער ולדבריו ''המצב טוב מאי פעם''. לא כך זה נראה בשטח...
send whatsapp messsage send FB messsage
המפכ''ל שבתאי (צילום: משטרת ישראל), חמושים יורים ברהט (צילום: רשתות חברתיות ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי הציגו הבוקר, ראשון, בישיבת הממשלה סקירה על המאבק בפשיעה בחברה הערבית, על רקע האלימות החברה הערבית, רצח הצעירים ברהט ותקריות ירי בנגב על בסיס יומי ותופעה נרחבת של פרוטקשן בבאר שבע ובנגב. במהלך הסקירה התייחס מפכ"ל לתופעה ואמר: "מנסים לייצר תחושה שהדרום בוער. המצב היום טוב מאי פעם, חד וחלק". לא בטוח שתושבי באר שבע ויישובים בדואים רבים יסכימו איתו.

וידאו: המצב בדרום טוב מאי פעם - הסרטון הבא מוכיח זאת: אלימות קשה ברהט (צילום ארכיון: רשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

לדברי שבתאי: "כיום ישנן ארבע מפקדות בדרום, אבל אי אפשר להתווכח עם תחושות. כדי לפתור תחושות אני צריך להציף את השטח בשוטרים ואין לי". לדברי סגנו של בר-לב, יואב סגלוביץ': "מצב הפשיעה בחברה הערבית קטסטרופה. לאורך השנים גופי אכיפה עם סמכויות לא היו מספיק בחברה הערבית. בתל שבע עד היום לא ידעו מה זה רשות המיסים".

במהלך הסקירה טען  השר במשרד האוצר חמד עמאר כי "בדרום אין עסק שלא משלם פרוטקשן". שבתאי:: "אתם רוצים לתפוס יותר? תנו לנו את המשאבים ונתפוס יותר. בשנת 2021 משטרת ישראל חילטה 1.25 מיליארד שקל ממשפחות הפשע. אני לא יודע מה יישאר אחרי בתי המשפט".

וידאו: קטטה בערערה (צילומי ארכיון -  רשתות ללא קרדיט, שימוש נוגן על פי סעיף 27 א')


תחושות? בבאר שבע ובנגב זו המציאות

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, סיפר לא מכבר לוכתב שורות אלה כי אין עסק בעמק שרה שלא משלם היום פרוטקשן. בנוסף, ישנן בבאר שבע תופעות של אלימות, פגיעה וגניבת רכוש עוד. על רקע זה עיריית באר שבע החליטה לגבות מהתושבים אגרת ביטחון להפעלתו של כוח שיטור עירוני ולצד הכוח הזה, פועלת סיירת בראל, הממומנת הכספי תורמים.

למרבה הצער, ביישובים הבדואים מתרחשים מקרים לא מעטים בהם בלתי מוערבים בקטטות נפגעים מירי, בהם ילדים. בנגב יש עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים, לצד כמויות אדירות של אצמעי לחימה וחומרי נפץ. בשני העשורים האחרונים ממשלות ישראל החליטו להתעלם מהבעיות של הנגב, שהצפו ועלו במשמרתם של בנט ולפיד.

אם להזכיר רק מעט מהאירועים של התקופה האחרונה: מעשי רצח בעיר רהט, קטטות המוניות בהן אחת שלוותה בירי בבית החולים סורוקה, ירי והרס המוני בבית קפה ברהט, יריות בשגב שלום, בתל שבע, ביישוב חורה. ביריונות כביש. אירועים פליליים בשכונות באר שבע ועוד. בהחלט לא ''תחושות'', אלא מציאות.​​​​​​​
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo