שופט בבית הדין לעבודה בב''ש החליט להגיש התפטרותו

השופט יוחנן כהן, המכהן בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, הודיע לשר המשפטים היום, ראשון, כי החליט להתפטר מתפקידו
send whatsapp messsage send FB messsage
השופט יוחנן כהן (צילום: הרשות השופטת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'), היכל המשפט בבאר שבע (צילום: דני בלר)

השופט יוחנן כהן, המכהן בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, הודיע היום, ראשון, לשר המשפטים גדעון סער כי החליט להתפטר מתפקידו. בעבר פורסם בחדשות 13, בחודש מרץ האחרון, כי נהג לכאורה להעתיק פסקי דין קודמים לפסקי דין חדשים אשר פסק.

ב"גלובס" פורסם כי השופט הוזמן לבירור אצל נציב התלונות על שופטים אורי שוהם. הנציב קבע כי כהן אכן העתיק. השופט כהן הודה במעשה וטען כי זו הייתה ''הפעם הראשונה והאחרונה'' שנהג כך. 

ערן אלמגור, עובד לשעבר באוניברסיטת בן גוריון, קיבל את פסק הדין בתביעה שהגיש נגד האוניברסיטה הבאר שבעית, אשר נדחתה  ונדהם שהשופט כהן העתיק כמעט מילה במילה את סיכומי הנתבעת.

לטענת אלמגור, מצא פסקי דין נוספים בהם השופט כהן העתיק. עם הדוגמאות הללו, עתר אלמגור לבג"ץ וצירף תלונה נוספת לנציב שוהם, שפנה לשופט כהן להגיב בעניין.

להחלטת נציב תלונות הציבור על שופטים בעניינו של השופט יוחנן כהן -26.05.2022 

גדל בדימונה, למד משפטים באנגליה

השופט יוחנן כהן נולד בשנת 1970 בישראל. בשנת 1988 סיים את לימודי התיכון בבית הספר ליהמן בדימונה. בשנים 1989-1991 שירת בצה"ל. בשנת 1995 סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטת "איסט לונדון" באנגליה. בשנים 1995-1996 התמחה בבית  המשפט המחוזי בבאר-שבע אצל השופט צבי סגל. במאי 1997 הוסמך בעריכת דין. בשנים 1997-2003 עבד כעו"ד שכיר במשרדים שונים.

בספטמבר 2003 מונה לכהונת רשם בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. במרס 2011 מונה לכהונת שופט בית הדין האזורי לעבודה באר שבע.


​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo