המועצה עם אחוז החירשים הגבוה בעולם - חנכה מרכז קהילתי עבורם

את המרכז מפעיל אגודת החירשים בישראל והוא כבר היום מעניק שירותים לכ-100 תושבים
send whatsapp messsage send FB messsage
סלאמה אל אטרש באירוע חנוכת מרכז קהילתי לחרשים במועצה אזורית אל קסום. צילום: מועצת אל קסום

המרכז הקהילתי הראשון ביישובי מועצת אל קסום לציבור החרשים וכבדי שמיעה נחנך השבוע. המרכז הוקם במרכז היישוב אל סייד, בו האחוז הגבוה ביותר בעולם של חירשים וכבדי שמיעה ביחס למספר התושבים. 

המרכז הינו שיתוף פעולה בין מועצת אל קסום, משרד הרווחה וג'ויינט ישראל. בטקס חנוכת המבנה נכחו: ראש המועצה סלאמה אל אטראש, המפקחת הארצית מטעם משרד הרווחה רויטל אילתי ויסמן, יו"ר אגודת החירשים בישראל אתי שוורצברג, רות יצחק שרוני מג'ויינט ישראל, שייח' חסן אלסייד, ד"ר נוזהה אלאסד אלהוזיל ומכובדי המועצה.

את המרכז תפעיל אגודת אח"א (אגודת החירשים בישראל), והוא כבר היום מעניק שירותים לכ-100 תושבים מהמועצה בתקווה כי עם הקמתו של מבנה הקבע יותר תושבים הזקוקים לשירותיו יוכלו להיעזר במרכז. המרכז מהווה מועדון חברתי הדואג לציבור החירשים במועצה לקיום פעילויות פנאי מותאמות כגון הרצאות, טיולים, חוגים ועוד.

בנוסף זוכים התושבים לקורסים והשתלמויות בנושאים שונים, כאשר מטרתן להקנות להן כלים להשתלבותם המלאה בחברה הישראלית ופיתוח יוזמות חברתיות בתחומי תעסוקה ועוד. פעילות המרכז הקהילתי מותאמת לתרבות והמסורת הבדואית בכך מאפשרת לציבור התושבים לקיים פעילויות בהפרדה בין גברים לנשים בימים שונים בהם המרכז פועל.

סלאמה אל אטראש, ראש מועצת אל קסום אמר באירוע חנוכת המרכז: "אנחנו שמחים ומתרגשים לחנוך את מבנה הקבע של המרכז הקהילתי לחירשים וכבדי שמיעה. אנחנו מאמינים כי המרכז יהווה עוגן קהילתי עבור תושבינו ויאפשר להם מגוון רחב של פעילויות בזכותן יזכו לחיבור גדול יותר לקהילה ולציבור בישראל. ציבור החירשים ובכלל אנשים עם מוגבלויות בישראל, יכולים לעשות כל שיעלה על רוחם, אך על מנת לעשות זאת עלינו כחברה להעניק להם מרחב ציבורי מאפשר ומונגש וככה כולנו נרוויח את הרוח החדשנים והיצירתית שהם יכולים לתרום. אני מקווה ומאחל שנזכה במהרה לראות במדינת ישראל יותר פתיחות במרחב הציבורי לאפשר לשונה לתרום ולממש את הפוטנציאל הטמון בו."


​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo