איזה ציון קיבלו מוסדות הבריאות בבאר שבע?

משרד הבריאות פרסם היום את דוח מדדי האיכות. בראש הטבלה נמצאים בתי חולים מהמרכז והצפון. היכן ממוקמים מוסדות הבריאות של באר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
סורוקה (צילום: דני בלר), המרכז לבריאות הנפש בב''ש (צילום: גוגל מפות)

משרד הבריאות מפרסם היום, רביעי, את דוח מדדי האיכות של בתי החולים, בו דירוג בתי החולים על פי קריטריונים הנוגעים לזמני האבחנה, ההמתנה והטיפול במאושפזים ובפונים אליהם. בצמרת הטבלה בתי חולים במרכז הארץ ובצפון, בעוד מוסדות הבריאות בבאר שבע זוכים למקומות חמישי ושישי.

דירוג בתי החולים נעשה על פי שורה ארוכה של קריטריונים הנוגעים לזמני האבחנה, זמני ההמתנה והטיפול הפרטני במאושפזים ובפונים אליהם, כל אלה פועל יוצא של האמצעים ואיכות הצוותים המועסקים. המרכז מוביל מבין מרכזי העל הוא ביה''ח שיבא. סורוקה ממוקם במקום החמישי, עם ציום של 9.91 מתוך 10. מבים הדיווחים של סורוקה, לא נשלח דיווח אודות שיעור זיהוי פוליפים בקולונוסקופיה, אך בית החולים הבאר שבע דיווח באורח מלא על יתר המדדים הנדרשים. 

דירוג מרכזי העל (מקור: דוח משרד הבריאות)

התוכנית הלאומית למדדי איכות בבתי החולים הוקמה בינואר 2013 .התוכנית החלה כתוכנית צומחת שהחלה את מדידתה בבתי החולים הכלליים עם 5 מדדי איכות. בשנים 2014 ו-2015 החלו להצטרף בתי החולים הגריאטריים ובתי החולים לבריאות הנפש ובשנת 2015 – טיפות חלב, שיקום בריאות הנפש, מד"א וחברות האמבולנס. כיום התוכנית מונה 75 מדדי איכות והיא פועלת מול 139 ארגוני בריאות. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המועצות הלאומיות, האיגודים המדעיים של ההסתדרות הרפואית בישראל ועם ארגון ה-OECD בבחירת המדדים, קביעת המתודולוגיה וניתוח הממצאים. 

דירוג המרכזים לבריאות הנפש (מקור: דוח משרד הבריאות)

מבית המרכזים לבריאות הנפש, גם שיבא זוכה במקום הראשון. המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ממוקם במקום השישי. 

דירוג המרכזים הגריאטריים הקטנים (מקור: דוח משרד הבריאות)

הפתעה נרשמת בנושא בתי החולים הגריאטריים: בית בלב בעומר ממוקם במקום השני, עם ציון גבוה של 9.87 מתוך 10. יצויין, כי בעומר נינת תשומת לב ייחודית לבני גיל הזהב - לא רק בתחום הבריאות, אלא גם בתחומי הקהילה והרווחה, בגישה אותה מובילים המועצה והעומד בראשה, פיני בדש. נווה שבא בבאר שבע זוכה במקום השישי בטבלה. 


​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo