ביום חמישי: שביתה בתחבורה הציבורית בב''ש, שיבושים בכל הארץ

מדינה בשיתוק: שרת התחבורה מסרבת להיפגש עם נציגי הנהגים - ואלה ישביתו את התחבורה הציבורית בשעות הכי רגישות - בכל רחבי הארץ. הרשימה המלאה
send whatsapp messsage send FB messsage
(צילום: ארגון נהגי האוטובוס של ההסתדרות הלאומית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הכנסת מתפזרת והמדינה נכנסת לשיתוק - פשוטו כמשמעו: ארגון הנהגים הכריז על שביתה בתחבורה הציבורית ביום חמישי. כמו בהשבתה ביום ראשון, צפויים  פקקי ענק ושיבושי תנועה קשים בכל הארץ, בשל חסימות כבישים של נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית. "שרת התחבורה חייבת להבין שלנהגים אין חופשת בחירות ולהתייחס לזעקה שלנו" - קובלים הנהגים.

הסיבה להשבתה - שכרם הנמוך של הנהגים ותנאי העסקתם. לטענתם, שרת התחבורה מסרבת לפגוש אותם ולהם לא נותרה ברירה - אלא להשבית את התחבורה הציבורית בימים הכי לחוצים.

הנהגים צפויים לשבות ביום חמישי  משעה 16:00 ועד לבוקר יום שישי, אך ייתכן שבמהלך היממה יחסמו כבישים וישבשו את התנועה ברחבי הארץ.

ההשבתות החוזרות מתאפשרות, אחרי שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו ובכך נהגי ונהגות האוטובוסים יוכלו להמשיך בשביתות,  ''בעקבות התעלמותה המוחלטת של השרה מדרישות הנהגים'', כדבריהם.

עפ פיזורה הצפוי של הכנסת ויציאת הח''כים לפגרת בחירות, גם לא יהיה מי שיתפנו לטפל בבעיות הנהגים והחשש הוא שהשיבושים יימשכו חודשים ארוכים, אולי אף שנה, עד שתקום ממשלה. 

לטענת הנהגים, שרת התחבורה מסרבת להעביר תקציב בסך 20 מיליוני שקלים, אשר לדברי הנהגים עשוי לפתור את בעיית השכר ותנאי עבודתם הקשים בגינם מוחים. נהגים רבים מספרים כי הם חווים אלימות מצד הנושאים.

(צילום: ארגון נהגי האוטובוס של ההסתדרות הלאומית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

להלן רשימת הערים השובתות בהן לא ינתנו שירותי תחבורה ציבורית:

בבאר שבע: כל התחבורה העירונית תושבת.

ירושלים - קווי ירושלים - שפירים, קווי ירושלים - בית שמש, ירושלים - בני ברק, ירושלים מודיעין עילית. ירושלים, נווה אילן.

נתניה - כל התחבורה העירונית. 

אשדוד - כל התחבורה העירונית ובינעירונית באשדוד והמושבים והסביבה.

פתח תקווה - תחבורה עירונית וחלק בינעירונית.

ראש העין - כל התחבורה העירונית ובינעירונית.

יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.  

בני ברק - קווי בני ברק - ירושלים, קווי בני ברק רעננה.

נמל תעופה בין גוריון- קווי ירושלים - נתב"ג.

גן יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.אריאל - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.

מועצה אזורית שומרון - כל התחבורה העירונית וחלק מבינעירונית.

בית שמש - כל התחבורה העירונית והבינעירונית לכיוון ירושלים וממנה.

ההסתדרות הלאומית: "אנחנו פונים לשרת התחבורה: ראינו איך אתם יודעים להעביר עשרות מליונים בלילה אחד לצורכי תקציב מפלגות, אבל הנהגים צריכים לזעוק כדי לקבל תנאי מחיה מינימליים? יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו. אנחנו לא יוצאים לחופשת בחירות – אנחנו יום יום סובלים ומסכנים את עצמנו ואת ציבור הנוסעים על עוד השרה לא מתערבת. ".

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים נמסר כי: "שרת התחבורה פשוט מצפצפת על הנהגים, ובלי צופר.  המצב כיום הוא ש"40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין.  אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק ותראה בני אדם".רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


​​​​​​​