עצומה נגד ראש עיריית ב''ש: ''החלף את דגלי הגאווה''

שתי מדינות: בתל אביב צעדו עשרות אלפים במצעד גאווה, בנתיבות המצעד בוטל ובמצפה רמון הוסט לשביל צדדי - בשל איומים. בבאר שבע דורשים להוריד את דגלי הגאווה: ''אתה ראש העיר לא מעצב דעת קהל ולא מחנך''
send whatsapp messsage send FB messsage
דגלי גאווה בדרך המשחררים (צילום: דני בלר)

עצומה נגד ראש עיריית באר שבע, בדרישה להוריד את דגלי הגאווה שנתלו במסלול המצעד - ולהחליפן בדגלי ישראל. ''אנו תושבי באר שבע מבקשים ממך תכבד את התושבים שמכבדים אותך ותחליף את דגלי הגאווה בדגלי ישראל. לא דיברנו בשבוע הגאווה אבל יש גבול. תחליף את הדגלים עכשיו אתה ראש העיר לא מעצב דעת קהל ולא מחנך''. הדגלים נתלו במסגרת אירועי חודש הגאווה. 

בבדיקה השוואתית שערכה האגודה למען הלהט''ב, תל אביב נבחרה כעיר הסובלנית ביותר כלפי הקהילה ואילו באר שבע מוקמה במקום העשירי. ערים אחרות בנגב כלל אינן מופיעות או ממקומות נמוך מאוד בטבלה. כזכור, מצעד הגאווה שהיה אמור להיערך בנתיבות בוטל בשל איומים וסכנה מיידית למשתתפיו ומארגניו, ואילו מצעד הגאווה במצפה רמון הוסט לשביל צדדי, אחרי שנתקבל מידע על כוונה לפגע בצועדים. 

העצומה הדורשת להוריד את הדגלים הועלתה לרשת, ללא זיהוי יוזמיה. תוך כמה שעות, היא כבר צברה עשרות חתימות. במצעד הגאווה שנערך לאחרונה בבאר שבע השתתפו כ-3,000 איש, באירוע המשותף לעיריית באר שבע, הבית הגאה, ארגון ארץעיר וחברת כיוונים. זהו המצעד השישי הנערך בעיר והמרכזי בנגב.