התחבורה הציבורית עלולה לשבות החל מיום שני

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל וההסתדרות הלאומית מאאימים להשבית את התחבורה הציברית - בשל דרישות על שיפור השכר, תנאי העבודה וביטחון הנהגים
send whatsapp messsage send FB messsage
הדיונים במטה השביתה (צילום: דוברות ההסתדרות הלאומית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

התחברה הציבורית עלולה לשבות החל מיום שני - אם שמרד התחבורה לא יענה לדרישות הנהגים באשר להעלאות שכר, שיפור תנאי העבודה והגברת ביטחונם.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל וההסתדרות הלאומית פרסמו תגובה משותפת לאחר סיום ישיבת משא ומתן בהשתתפות משרד התחבורה שתימנע את השביתה הצפויה בתחבורה הציבורית:  "לפי התנהלות המשא ומתן ניראה שמשרד התחבורה מנסה למשוך זמן ולא באמת מנסה להביא פתרון למען אלפי הנהגים. אנחנו מאוכזבים מהתנהלות הזו שלא משאירה לנו ברירה אלא לחזור לבית הדין ולצאת לשביתה ענקית שתרעיד את המדינה".

''לבקשת משרד התחבורה העברנו לו את דרישתנו בכתב והבהרנו שבמידה ועד ליום ב' לא נקבל תשובה סופית שהם הולכים לעלות את השכר ולשפר דרמטית  את תנאי עבודתנו נחזור לבית הדין לעבודה ונדרוש שביתה שתרעיג את ישראל. אנו קוראים לשרת התחבורה מירב מיכאלי לצאת מהטיקטוק ומסע יחסי הציבור שלה ולהעלות דרמטית את שכר הנהגים".

השביתה עלולה להקיף את הנהגים חברי ההסתדרות הלאומית בחברות אלקטרה אפיקים, קווים, אקסטרה , תנופה, דן באר שבע, ובית שמש אקספרס. 

התחבורה הציבורית בישראל סובלת ממחסור כרוני בכוח אדם - בשל השכר הנמוך ותנאי העבודה - משמרות ארוכות בשל חוסר בנהגים, לעיתים ללא הפסקה בין משמרת למשמרת וגם - תופעות של אלימות נוסעים כלפי הנהגים.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​