איומים, אלימות וירי ב-M16: אישום בסכסוך המשפחות שקורע את רהט

כתב אישום בודד הוגש בסכסוך המשפחות שהפך את העיר רהט לשדה קרב: מוסטפה אלבחירי נאשם כי נכנס לבית קפה בבעלות משפחת אלעוברה ופתח באש. שאר המעורבים באירוע עדיין חופשיים
send whatsapp messsage send FB messsage
תקריות ירי ברהט ובנגב (צילום מרשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סכסוך המשפחות שקורע את רהט והפך את העיר השניה בגודלה בנגב לשדה קרב: פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד מוסטפה אלבחירי (23), המייחס לו ביצוע עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, עבירות בנשק ועבירות נוספות שביצע יחד עם אחרים בבית הקפה ברהט על רקע סכסוך בין המשפחות.

וידאו: תיעוד האלימות ברהט (צילומים שפורסמו ברשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד רחלי אטיאס, בתגובה לפוסט שפורסם בפייסבוק נגד אמו של הנאשם וכאמור על רקע סכסוך עם משפחת אלעוברה, קשר הנאשם קשר עם אחרים ובמסגרת הקשר, הם הצטיידו בנשקים ובאלות, כאשר הנאשם נשא בלא רשות על פי דין אקדח והאחרים- רובה M16 ואלות. הנאשם והתוקפים, בעודם רעולי פנים וחמושים, הגיעו בשעות הלילה לבית הקפה "וואנסה" ברהט, שבבעלות משפחת אלעוברה.

בטרם נכנסו התוקפים לבית הקפה, הם הרסו ופגעו במזיד באמצעות אלות ברכבים שחנו מחוץ למקום, הנאשם והאחר ירו לעבר הרכבים, וכן השליכו התוקפים חפץ הנחזה להיות רימון לעבר הכניסה לבית הקפה, אשר גרם לנזק ועשן וכן פגע בחלק מיושבי המקום.

חלק מהתוקפים נכנסו לבית הקפה, כשבידיהם אלות, תוך שהם מכים באלות ביושבי בית הקפה בכיסאות ובשולחנות. לאחר מכן נכנסו הנאשם, כשהוא אוחז בידו אקדח והאחר שאוחז בידו M16, ובעודם מורים בצעקות ליושבים במקום להזדהות, ירו מטווח קצר במי שזוהה כבן משפחת אלעוברה, וכן במתלונן שהנאשם סבר שהוא זה שפרסם את הפוסט נגד אמו.

ירי בבית קפה ברהט  (צילום: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

התיק נחקר ע"י ימ"ר נגב. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, עבירות בנשק, היזק לרכוש במזיד והדחה בחקירה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר צוין, כי נשקפת מסוכנות רבה ממעשיו של הנאשם והאחרים, שכן  "רק בנס לא קופחו חיי אדם, אך נגרמו לרבים פציעות וחבלות חמורות, בעודם יושבים בבית קפה בטבורה של רהט".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬