כמעט אסון: האיץ לעבר חיילים כשברכבו ילד- ונורה

החשוד חדר לתוך שטח אש כשברכב אחיו בן ה-13 ונסע במהירות לעבר קבוצת חיילים שהתאמנה. החיילים פתחו באש על פי הנוהל
send whatsapp messsage send FB messsage
בלי בושה: רעול פנים מסתובב בבסיס צאלים (ארכיון. מקור: דף הפייסבוק ''די להפקרות בצאלים'')

זה יכול היה להסתיים באסון: תושב הפזורה שעט עם רכבו לתוך שטח אש של בסיס צאלים, חיילים פתחו לעברו באש וכשהרכב נעצר, החיילים גילו בתוכו בגיר וילד. למרבה המזל, הבגיר נפצע באורח קל. עכשיו בית המשפט יצטרך להרכיע מה לגזור על מי שסיכן חיי חיילים, חייו של קטין וגם חדר לשטח אימונים.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט השלום בב"ש כתב אישום נגד איוב אבו מעיוף (23) מהפזורה הבדואית, אשר נכנס ברכב יחד עם אחיו הקטין לשטח אש באיזור מחנה צבאי "צאלים".

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד אירה ויימן קריקון, בתאריך 23.4.22 נהג הנאשם ברכבו, כשלצידו אחיו בן 13 בכביש 222 ובשלב מסוים, ירד מהכביש ונכנס לשטח אש המשמש לאימונים של כוחות צה"ל באש חיה באיזור מחנה צבאי "צאלים". בכניסה לשטח האימונים מוצבות בטונדות ועליהן כתוב בשפות העברית, האנגלית והערבית "סכנה שטח אש הכניסה אסורה", וכן מוטבעים סמלים של "הכניסה אסורה" ו"סכנה". החיילים הבחינו ברכב שנסע בשביל עפר בתוך שטח האימונים, סימנו לו לעצור וצעקו לעברו בעברית ובערבית. משלא עצר הנאשם, החיילים ירו מנשקם באוויר ובהמשך ירו לעבר גלגליו האחוריים של הרכב, אך הנאשם המשיך בנסיעה.

כתוצאה מהירי, הנאשם נפצע בעורפו ובצווארו מרסיסי קליעים, עצר בתוך שטח האימונים, התקשר לבן משפחתו וביקש לחלצו.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של כניסה למקום צבאי והפרעה לעובד ציבור. בכתב האישום צוין, כי הנאשם "נכנס בעצמו והוביל את אחיו הקטין לשטח אימונים ובהתנהגותו גרם לכך שהחיילים נאלצו לירות לעברם ורק בנס האירוע הסתיים בפציעה קלה יחסית ולא הסתיים בתוצאה טראגית.  מעשיו של הנאשם גרמו לשני אנשים נוספים להיכנס לשטח האימונים על מנת לחלצו משם ובכך סיכנו גם אותם".

יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה להארכת תנאים מגבילים בעניינו של הנאשם של מעצר בית מלא ועוד.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬