אופקים הצדיעה ללוחמים בנאצים

היום, ה-9 במאי, מצויין ברחבי העולם יום הניצחון על הנאצים. באופקים התכנסו עשרות ווטרנים לטקס באנדרטת לזכר הניצחון
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות עיריית אופקים

"זהו יום של הכרת תודה, על שלחמתם בגבורה בידיעה שזוהי לא רק מלחמה נגד הנאצים ולא רק מלחמה של כוחות האור בחושך - אלא מלחמה על גורל העם היהודי כולו. בשם כולנו, תודה רבה לכם" – כך אמר ביום שני ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בטקס לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית, אשר התקיים כמדי שנה ב-9 במאי באנדרטה לזכר הניצחון בעיר. 

עשרות ווטרנים ובני משפחותיהם השתתפו באירוע, אשר אורגן על ידי מחלקת הקליטה של מתנ"ס אופקים ונערך בתאריך שבו חתמו הנאצים על כתב הכניעה – מה שבישר את סיומה של מלחמת העולם השנייה. 
 
"צר לנו, כי השנה מתרחשת מלחמה בין שני עמים שהיו שותפים לניצחון", הוסיף דנינו בטקס. "כולנו תקווה כי הטרגדיה של העם האוקראיני תסתיים במהרה, ותימנע שפיכות דמים מיותרת משני הצדדים. היום אנו מצדיעים למי שלחמו באומץ רב, כדי לשחרר את העולם מהסיוט שנכפה עליו, במשך 6 שנים קשות וארוכות".
 
"מחובתנו להזכיר בכל הזדמנות את גבורתם של הלוחמים", סיכם דנינו. "היום הזה נועד כדי להזכיר לנו את התרומה העצומה שלכם, הלוחמים הווטרנים, לניצחון הגדול הזה, ועל כך אנו מצדיעים לכם דווקא כאן, במדינת היהודים, רבים אינם יודעים שאלמלא עוז רוחכם ואומץ ליבכם, ככל הנראה לא הייתה ליהודים מדינה". 
 
יום הניצחון על גרמניה הנאצית הוא היום שבו מציינים את הניצחון של הצבא האדום על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השניה. היום נחגג מדי שנה ב-9 במאי.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬