מרגש: התקינו גלאי עשן בבתי ניצולי שואה בעומר - ושמעו את סיפורם

יוזמה נוגעת ללב של מועצת עומר: לוחמי אש מתחנת באר שבע הגיעו לכ-250 בתים של ניצולי שואה בעומר, התקינו להם גלאי עשן ושמעו את סיפורם האישי
send whatsapp messsage send FB messsage
לוחם אש מתחנת באר שבע מתקין גלאי עשן בבית בעומר (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

יוזמה מרגשת של מועצת עומר, יחד עם כיבוי והצלה לישראל תחנת באר שבע: לוחמי אש מהתחנה התקינו עשרות גלאי עשן בבתים של עשרות ניצולי שואה בעומר. לוחמי האש שמעו ממקור ראשון את סיפוריהם המצמררים והמרגשים של הניצולים.

ראש מועצת עומר, פיני בדש, מספר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב כי ביישוב פעולת קהילה תומכת ב-250 משפחות של מבוגרים המתוגררים במועצה: ''יש לנו שני אבות בית ועוד מישהי שאנחנו קוראים לה בחיבה ובהאהבה גדולה 'אימא גדולה', שמקיימים קשר אישי עם התושבים המבוגרים, מלויים אותם לסופר או לכל מקום שהם צריכים, מוודאים שהם לא לבד, אם יש ירי טילים מוודאים שהכל בסדר. האנשים המבוגרים מאוד רובים לליבנו, בריאותם ומצבם מאוד חשובים לנו, אנחנו עושים הכל מכל הלב בואהבה גדולה וכל הכבוד לאנשי כיבוי אש, שנכנסו לסיפור הזה''.

לוחם אש מתקין גלאי עשן בבית ניצול שואה בעומר (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

לוחמי האש שהגיעו אל בתי האזרחים הוותקים הסבירו להם אודות חשיבותו של גלאי העשן בהתרעה על שריפה. גלאי עשן מצילים חיים ובימים אלה, כיבוי והצלה משלימים מבצע במהלכו בו התקונו כ-600 גלאי עשן בבתי קשישים בבאר שבע. 

ביישוב עומר מתקיימת פעילות חברתית ענפה לטובת ציבור הוותיקים - לא רק בתחום הרווחה האישית, אלא גם בתחום התרבות - עם חוגים, הצגות, טיולים, מפגשים חברתיים ועוד, מתוך דאגה, אכפתיות ואהבה גדולה לקהל הסבים וסבתות.
​​​​​​​
מפקד תחנה אזורית באר-שבע, טפסר משנה משה עמר: "מברך על היוזמה החשובה של התקנת גלאי עשן בכל ימות השנה, אך ביום זה מקבלת היא משמעות גדולה יותר בעיקר כשביום זה בחרו לוחמי האש להגיע לביתם של ניצולי השואה ולהתקין להם גלאים. למרבה הצער בתקופה האחרונה היינו עדים למספר שריפות בבתי קשישים שעלו בחיי אדם. התקנה פשוטה של גלאי עשן בבית מגורים יכולה למנוע אסון כבד. עלותו של גלאי העשן זול והתקנתו פשוטה, גלאי העשן מתריע מיד בתחילתה של שריפה ומאפשר יציאה בטוחה מאזור הסכנה". 
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬