צה''ל ומשטרה בכוננות שיא - להבטיח חג שקט בנגב

אלפי חיילים, שוטרים ולוחמי מג''ב יהיו פרוסים היום ובמהלך חול המועד, על מנת להבטיח פסח עם ביטחון ברחבי הנגב. סגר הוטל על מעברי הגבול עם עזה
send whatsapp messsage send FB messsage
יבלו את החג במשימות ביטחון: מפקד פיקוד דרום ומפקד המרחב במשטרה (צילום: דובר צה''ל)

חג הפסח המתוח ביותר מזה שנים: אלפי לוחמים יבלו את החג בבסיסים, במשימות ביטחון שוטף, על מנת להבטיח את השקט במהלך חג הפסח - ליל הסדר החל היום וחול המועד. מדובר בין היתר באלפי שוטרים וחיילים בנגב, גלויים וסמויים, בנוסף לאמצעים טכנולוגיים וסיורים בערים. 

ההערכה במערכת הביטחון מדברת על ניסיונות לבצע פיגועים או לשבש את מהלך החג, זאת לצד האיום התמידי מעזה. אלא שבעוד לעזתים אין כרגע כוונה או תועלת בחימום הגזרה, החשש הוא מפיגועי השראה או פיגועי יחידים. צה''ל ביצע מעצרי חשודים בימים האחרונים. במשטרה הושקע מאמץ רב באבטחת מרכזי הקניות בבאר שבע, שעה שאלפים ערכו את הקניות האחרונות לחג.

בהמשך להערכת מצב ביטחונית ולהנחיית שר הביטחון, נסגרו המעברים ברצועת עזה בחג הפסח, החל מיום שישי, 15 באפריל 2022 בשעה 16:00 ועד לשבת 16 באפריל בשעה 00:00. במוצאי שבת, 16 באפריל, תתקיים הערכת מצב נוספת, בה יוחלט האם להמשיך את הסגר במהלך חול המועד.

השבוע נפגשו מפקדי כוחות הביטחון ורכזי הביטחון במרחב הדרומי להרמת כוסית לכבוד חג הפסח, ב-״גן הלוחמים״ שבאוגדת עזה. במפגש לקחו חלק מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל, ניצב פרץ עמר, ראש מרחב דרום בשירות הביטחון הכללי, מפקד מחוז דרום כבאות והצלה טפסר שמוליק פרידמן, ראשי היחידה להתיישבות, רכזי הביטחון של הערים והמועצות האזוריות במרחב ונציגים נוספים.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו: ״זרועות הביטחון אוחזות בכיסא עליו יושבת מדינת ישראל. אנחנו, זרועות הביטחון- עובדים שכם לשכם עם ההתיישבות, קציני הביטחון והרבש״צים ביישובים. בשנים האחרונות, התגבש אופי מיוחד לכוחות הביטחון במרחב הדרום, אופי של שיתוף פעולה, חיבורים חזקים וסינרגיה גבוהה, אני שמח בשותפים שלי וסומך עליכם - מבאר שבע ועד אילת, עוד נכונו לנו אתגרים רבים״.

במהלך הערב העניק מפקד פיקוד הדרום תעודות הוקרה לשני רכזי ביטחון על הצטיינות בפועלם לקידום הביטחון במרחב: רבש״ץ יוטבתה, צ׳ינו ראובן קלאודיו ססבון ורבש״ץ שדה אברהם אריאל דוליצקי. כמו כן, הוענקה תעודת הוקרה למפעלי ים המלח על שיתוף הפעולה הבטחוני במרחב.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬