''ממשלה הנסמכת על מעודדי טרור - אינה יכולה לטפל בבעיות הנגב''

גלעד שרון בכנס להצלת הנגב: ''חוסר המשילות בנגב - מסיבה לאומנית. חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה הבדואית בנגב, ולבטח החלק שקובע את הטון, אינו רואה עצמו כחלק מהמדינה. הוא לא מזדהה איתה, לא רוצה בטובתה''
send whatsapp messsage send FB messsage
''ממשלה הנסמכת על מעודדי טרור - אינה יכולה לטפל בבעיות הנגב'' גלעד שרון ויו''ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, בכנס (צילום: תומר אבני)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

כנס להצלת הנגב, איזור הנתון בעיצומו של גל פשיעה ואלימות חסרי תקדים, נערך בדימונה, ימים מעטים אחרי אירועי ירי חמורים ברהט ובשגב שלום, ירי כמעט מדי יום בתל שבע, פיגוע רצחני שגבה חיי ארבעה תושבים בבאר שבע, אירועי אלימות ופשיעה בבאר שבע וברחבי הנגב - וחוסר אונים מערכתי לנוכח העובדה כי בנגב עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים. נשקים אלה, כך חוששים במערכת הביטחון, עלול להיות מופנה ביום פקודה כנגד הערים בנגב, בתרחיש אימים שנידון במשטרה בשם הקוד ''שומר חומות 2''.

וידאו: בלי להתבייש - נשק בלתי חוקי בנגב (סרטון מתוך רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


כנס החירום להצלת הנגב שאירחו גלעד שרון וראש עיריית דימונה, בני ביטון, נערך הערב, שלישי בעיר דימונה. השתתפו בכנס, ראש הממשלה לשעבר ויו''ר האופוזיציה בנימין נתניהו, יו''ר סיעת הליכוד יריב לוין , יו''ר השלטון המקומי, חיים ביבס, חברי כנסת, ראשי רשויות, ויושבי ראש סניפי הליכוד.

ראש מועצת בית אל  אמר בכנס להצלת הנגב: "ללכת בערב בבאר שבע זה מפחיד. לאן הגענו?" ראש מועצת בית אל שי אלון נשא הערב דברים בכנס החירום להצלת הנגב שהתקיים בדימונה. אלון אמר כי הגיע כדי "לחזק תושבי הנגב, נוכח הרמת הראש של האוייב שמנסה לזרוע פחד ולהלך עלינו אימים."

אלון התייחס לתחושת הפחד שמלווה את תושבי העיר בחודשים האחרונים: "מספרים לי, שללכת ברחובות באר שבע בשעות הערב, זה מפחיד. ואני שואל, לאן הגענו? האם יכול להיות שהנגב לגמרי הופקר?"

אלון אמר כי הבעיה נעוצה בממשלת בנט הנשענת על רע"ם- "גם אנחנו ביהודה ושומרון למודים לצערינו פיגועים ותלאות. האוייב הוא אותו אוייב והמטרה שלו היא אחת - שעם ישראל לא יחיה בארצו. כפי שוודאי אתם יודעים, אנו עדים לממשלה העומדת על כרעי תרנגולת ונסמכת על מעודדי טרור. ממשלה כזאת וודאי לא יכולה לטפל בבעיות כאלה רגישות ומהותיות. אני מסתכל על העתיד ולצערי, אם נמשיך עם הממשלה הזו, עתידנו לוט בערפל."

צילום: תומר אבני

בסיום דבריו, אלון הביע אופטימיות ביחס להמשך: "בכל זאת, אני אופטימי. אני אופטימי משום שאני בטוח שבעז"ה בקרוב תקום ממשלה ציונית, יהודית שתתמודד עם האתגרים העצומים שלנו במדינת ישראל. אני בעיקר אופטימי מהאחדות בעמנו. מהחיבור בין יהודה ושומרון לפריפריה. מהחיבור שלנו איש למען אחיו. זהו כוחנו האמיתי וסוד עוצמתנו. היום יותר מתמיד אנו מאוחדים וחזקים."

במהלך הכנס הציג גלעד שרון לראשונה את תוכניתו להצלת הנגב. התוכנית מתבססת על שלושה חלקים עיקרים: הראשון, אכיפת חוק וסדר, השני, מלחמה כלכלית בעבריינים. והמרכיב השלישי יישוב תושבי הפזורה הבדואית בישובים המוסדרים.

מתוך דבריו של גלעד שרון: '' הסיבה העיקרית לחוסר המשילות בנגב היא לאומנית. חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה הבדואית בנגב, ולבטח החלק שקובע את הטון, אינו רואה עצמו כחלק מהמדינה. הוא לא מזדהה איתה, לא רוצה בטובתה, ואינו מכיר בה, בסמליה ובחוקיה. גם אם הרוב אינו כזה, הוא שבוי וחי בפחד מפני הלאומנות שהתפתחה. מבעיה מקומית הפכה בעיית היעדר המשילות בנגב, לבעיה אסטרטגית לאומית מהמעלה הראשונה, אשר הסכנה ממנה לישראל אינה נופלת מבעיית הגרעין האיראני, או מכל בעיה אחרת. השבת החוק והסדר לנגב לא תהיה קלה, אבל היא בהחלט אפשרית. ובעיקר, אין לנו ברירה.''

בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר, ויו''ר האופזיציה בירך את גלעד שרון על העשייה למען כנס החירום להצלת הנגב.
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬