4 נרצחים בפיגוע דקירה בבאר שבע, מחבל נוטרל

המחבל נוטרל בזירת האירוע, 4 עוברי אורח נרצחו בדקירות. המשטרה מזרימה כוחות לבאר שבע ולאחד היישובים בנגב, ממנו ככל הנראה יצא המחבל, אשר נחשב בעבר בתמיכה בדאע''ש
send whatsapp messsage send FB messsage
רגע ניטרול המחבל (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט)

בהכנת הידיעה השתתף משה פריאל
​​​​​​​

ארבעה נרצחים בפיגוע דקירה הערב בבאר שבע. מחסל נוטרל, המשטרה מזרימה כוחות גדולים לבאר שבע ולאחד היישובים, מחשש להפרות סדר הערב במוקדים שונים.

על מידע המתפרסם בדקות האחרונות, המחבל שימש מורה בתיכון, אשר נעצר לחקירה בשנת 2015 והודה בתמיכה בארגון דאע"ש והשתתפות במפגשים של תומכי דאע"ש בחורה. ביוני 2015 הוגש לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו  השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת וניסיון ליציאה שלא כדין.

מתנדבי זק''א מטפלים בזירת הפיגוע (צילום:משה פריאל)​​​​​​​
רגע הדקירה בתחנת הדלק (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

על פי מידע מעודכן, בשעה 16:10 הגיע חשוד לתחנת דלק בדרך חברון בבאר שבע, כשבידו סכין. הוא דקר אישה ובהמשך הגיע למרכז מסחרי. בדרך הוא דרס ברכבו רוכב אופניים.  הוא  ירד מרכבו במרכז המסחרי מעבר לכביש ורץ לעבר גבר ואישה ודקר אותם.  אזרחים שהיו במקום נטרלו את המחבל.

המחבל אוחז בסכין ברח' יצחק נפחא, לפני שנוטרל (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')​​​​​​​

מספר הנרצחים בפיגוע עלה לארבעה, בנוסף לגופת המחבל. מתנדבי זק״א באר שבע מטפלים בכלל הזירות בכבוד המת ובאיסוף הממצאים.

על פי מידע מעודכן, מדובר בשתי זירות, מתחנת דלק ברחוב דרך חברון חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה כבת 35 שפונתה לבי"ח סורוקה במצב אנוש כשהיא סובלת מפצעי דקירה.  במרכז המסחרי ברחוב יצחק נפחא פראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה כבת 40 לאחר פעולות החייאה ופינו לבי"ח סורוקה 3 פצועים מדקירות, בהם גבר כבן 60 במצב אנוש ו-2 נשים כבנות 40 במצב בינוני.
וידאו: זירת הפיגוע בבאר שבע (צילום ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​
​​​​​​​

על פי צוות ז''קא בזירה, נקבע מותו של המחבל במקום. צוותי זק״א בבאר שבע נמצאים במקום ומטפלים בכבוד המת ובאיסוף הממצאים. על פי עדויות בשטח, יש חשד למחבל נוסף שנמלט.

וידאו מזירת האירוע. צילום: משה פריאל
​​​​​​​


על פי עדי ראיה במקום, שוטרים עורכים סריקות, על מנת לבדוק האם המחבל שנוטרל הוא גם זה שביצע את הפיגוע.

שמעון זגורי מתנדב זק״א באר שבע: ''כשהגעתי למקום ראיתי המולה רבה, מספר פצועים ששוכבים וסובלים מפצעי דקירה, עובר אורח סיפר שהמחבל שככה״נ הגיע ברכב יצא ודקר מספר עוברי אורח, אזרח שחלף במקום השתלט עליו ונטרל אותו וכך מנע פגיעות נוספות בנפש. לצערי פראמדיק מד״א במקום נאלץ לאשר את מותה של אישה כבת 50 שסבלה מפגיעה רב מערכתית כתוצאה מפצעי הדקירה, אישה נוספת פונתה ע״י מד״א לסורוקה במצב אנוש, אך בהגיעה לביה״ח הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. מותו של המחבל נקבע במקום.  מתנדבי זק״א באר שבע מטפלים בכבוד המת בזירה הקשה''. 

וידאו: המפכ''ל, מפקד המרחב וראש עיריית באר שבע בזירת הפיגוע (צילום: משה פריאל)


חובש בכיר במד"א רפאל כהן שטיפל בפצועה אנוש מתחנת הדלק ברחוב דרך חברון סיפר: "במהלך הדיווחים שהתקבלו במוקד מד"א על האירוע הקשה נמסר על פצועה מחוסרת הכרה בתחנת הדלק ומיד יצאתי למקום. הפצועה שכבה בסמוך לכניסה לחנות כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בגופה. מיד התחלתי בטיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, הכנסתי אותה לאמבולנס ופיניתי אותה תוך כדי ביצוע פעולות החייאה לבית החולים כשמצבה קריטי."​​​​​​​

זירת האירוע (צילם: משה פריאל)​​​​​​​

אליה טובול ראש סניף איחוד הצלה בבאר שבע: "מדובר בשלוש זירות בהם איתרנו את הפצועות והפצוע. הענקנו סיוע ראשוני לגבר כבן 60 ולשתי נשים בגילאי 40 שנפצעו בינוני וקשה - למרבה הצער נקבע מותה בזירה של אחת הפצועות".

אריאל פחימה חובש נוסף של איחוד הצלה: "מדובר באירוע קשה מאוד. אחת הפצועות נקבע מותה בזירה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלה. כמו כן: לאחר הסיוע הראשוני בזירה - שתי נשים וגבר פונו למרכז הרפואי סורוקה".

​​​​​​​חובש בכיר במד"א רונן גריזק שטיפל בפצועים במרכז המסחרי סיפר: מיד כשקיבלנו את הדיווח במוקד מד"א על הפצועים מפיגוע הדקירה במרכז המסחרי יצאנו למקום בכוחות גדולים. בתוך אחת מהחנויות במתחם שכבה אישה כבת 40 מחוסרת הכרה עם פצעי דקירה בגופה, ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות אבל הפציעה הייתה קריטית ובסופן נאלצנו לקבוע את מותה. גבר כבן 60 ששכב על הכביש בכניסה למתחם המסחרי סבל גם הוא מפצעי דקירה, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ופונה בניידת טיפול נמרץ לבי"ח כשמצבו קריטי תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. 2 נשים כבנות 40 שסבלו גם כן מפצעי דקירה היו בהכרה מלאה, הן טופלו במקום ע"י הפראמדיקים של מד"א ופונו לבי"ח תוך כדי טיפול רפואי כשמצבן בינוני ויציב."רכבו של המחבל (צילום: משה פריאל)​​​​​​​
צילום:  דוברות זק''א​​​​​​​תיעוד מזירת האירוע (צילום ללא קרדיט שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

על פי מד''א,  בשעה 16:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על מספר פצועים ברחוב דרך חברון ויצחק נפחא בבאר שבע. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי למספר פצועים בדרגות פציעה שונות, בהם קשה.

בשטח נקבע מותה של אישה כבת 40 ופינו לבי"ח סורוקה 3 פצועים, בהם גבר כבן 60 ואישה כבת 35 במצב אנוש ואישה כבת 40 במצב בינוני. 

מסורוקה נמסר, כי  בחדר הטראומה במלר"ד סורוקה מטופלות כעת שתי נשים מאירוע הדקירה בבאר שבע. שתיהן מוגדרות במצב קשה, סובלות מפצעי דקירה בגב. צוות חדר הטראומה ערוך בכוחות מתוגברים לתת מענה לפצועים נוספים באם יגיעו כאלה.

וועדת ההיגוי העליונה לערביי הנגב הוציאה הערב הודעת גינוי: ''ועדת ההיגוי העליונה  לערביי הנגב כולל ראשי הרשויות והנהגת הציבור הבדואי מגנה בכל לשון את הרצח הנפשע בבאר שבע. אין שום עילה או הצדקה לרצח ונטילת חיים.

האירוע הקשה הנו מקרה אינדיבידואלי של אדם בודד ואיננו מייצג כלל בציבור הערבי בנגב .

האזרחים הבדואים שומרי חוק , והניסיונות להפוך את כל תושבי הנגב הבדואים לאשמים אינו אלא  גזענות גלויה. 

למרות האפליה ארוכת השנים של כל ממשלות ישראל נגד הציבור הבדואי, 
למרות ההתגרויות הבלתי פוסקות של התקופה האחרונה ובהן הקמת מיליציות יהודיות ימיניות קיצוניות ולמרות ההסתה המתמשכת מזה זמן רב , נגד כלל הציבור הבדואי , 
לא מוותרים על המאבק אזרחי בהתאם לחוק למען זכויות בסיסיות ושוויון אזרחי ולמען נגב טוב לכול תושביו . 

אנחנו שולחים את תנחומים למשפחות ההרוגים  והחלמה לפצועים ומזהירים מפני נסיונות לעשות הכללות והסתה פרועה נגד כלל האזרחים הבדואים כולל בן גביר והחבורה שלו הרוקדים על דם הקורבנות .

תקופה קשה זו מחייבת לפעול באחריות ואנו מזהירים  מפני התלהמות ומגנים את כל מי שמנצל ארוע קשה כדי להסית נגד האוכלוסייה הבדואית או לנצל ארוע קשה למען רווח פוליטי במיוחד ארגוני הימין הקיצוני . זו שעת  מבחן לכלל ההנהגה לנהוג באחריות ובישוב דעת ללא התלהמות וללא הכללות וללא הסתה נגד ציבור שלם''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬