ס' השר קארה עם בשורה לפרילאנסרים: הצהרה ביישומון במקום רואה חשבון

בראיון בלעדי לברנז'ה חדשות, מביא סגן השר אביר קארה בשורה חשובה לקהל העוסקים הפטורים ופרילנרים: תיקון לפקודת מס הכנסה יאפשר להם להגיש הצהרה פשוטה, שתייתר את הצורך ברואה חשבון
send whatsapp messsage send FB messsage
סגן השר קארה (אוחז במיקרופון) בשיחה עם בעלי העסקים בב''ש (צילום: עמי זאנה)

עוסקים פטורים, שהכנסתם עד כ-84,000 שקלים (כ-7,000 שקלים לחודש), יוכלו להגיש הצהרה באמצעות אפליקציה פשוטה - ובכך לייתר את הצורךלשלם מדי חודש לרואה חשבון, גם אם באותו חודש לא עבדו כלל או עשו עבודה אחת בלבד - כך מגלה סגן השר אביר קארה בראיון בלעדי עם ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב, שנערך בטרם נפגש עם בעלי עסקים מקומיים ב''ברבסבא'', במתחם השתתפויות בנכסים בבאר שבע. 

''מדובר בפישוט תהליכים ובשורה של ממש לאותם פרילאנסרים ועוסקים פטורים, לעיתים אנשים שעובדים כשכירים ובמחצית השניה של היממה, עובדים כעצמאים. מדובר בתיקון לפקודת מס הכסה שיובא לאישור בקרוב. הנישום יכניס בעצמו נתונים בשתי שורות בלבד: הכנסות והוצאות. האפליקציה תקבע את גובה השומה. כל שהנישום יצטרך לעשות הוא לשמור את הקבלות באופן מסודר''. 

קארה נשאל בנושא בעקבות שיחות של עצמאים ופרילאנסרים רבים עם כותב שורות אלה, שתיארו את מצב על פיו עליהם לשלם הוצאות כבדות, על הכנסה שמראש היא נמוכה. פרילאנסרים רבים אינם עומדים אפילו בסף המס. קארה מכיר את הנושא וזוהי אחת הסוגיות בה ביקש לפשט את הרגולציה ולהקל על העצמאים. בבאר שבע עובדים רבים במתכונת זו.

לא להקים יישובים חדשים - אלא לחזק את המטרופולינים הקיימים

במהלך שיחה עם בעלי העסקים אמר קארה, כי יש לחזק את ארבעת המטרופולינים הגדולים: תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע, תוך יצירת מערכת הסעת המונים יעילה. באשר להקלות במס, דוגמת חוקי הנגב, שיצרו מצב על פיו תושבים מבאר שבע ועזבים לטובת יישובים שכנים (נתיבות ואופקים למשל), הוא סבור כי יש לבטל את ההנחות ובמקומן - להוריד את המס לכלל האוכלוסיה. ''כשנותנים הנחה, זה בא על חשבון מישהו אחר'', הסביר.

בין היתר, בישר קארה כי הוקמה רשות לרגולציה. 

עוד אמר קארה כי חוק רישוי עסקים  עבר בחוק ההסדרים ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. ''עד היום לא נכתבו בצורה מסודרת דרישות הרישוי והבלאגן חגג. לראשונה כל הדרישות ירוכזו תחת סמכותי  בוועדה במשרד ראש הממשלה ומי שרוצה לפתוח עסק יידע איך לעשות את זה. עד ינואר 2024 תסתיים כתיבת הדרישות תוך שימת דגש על פישוט התהליך ובדגש על צרכים של עסק קטן''.

עוד נושא שעלה הוא  חוק השוויון לבעלי מוגבלות, כאשר לדעת קארה ישנה אכיפה דרקונית: ''נלחם על זכותם של העצמאים
נגד האכיפה הדרקונית על בעלי העסקים. בין היתר על ידי הצעת חוק בשת"פ עם ח"כ ולדימיר בליאק, שתתן לעצמאים מנגנון חדילה בתביעות ייצוגיות בנושא ותסגור פער משמעותי של תביעות סרק שכל מטרתן רווח של עורכי דין שעלו על הפרצה ועושים הון עתק על חשבון העסקים הקטנים''. 

לדעת קארה, העלאת שכר המינימום תפגע בשכבות החלשות:  ''ההצעה הזו היא נזק עצום לעסקים ולכל אדם, כי העלות הנוספת לעסק שיצטרך להעלות את משכורות עובדיו תתגלגל בסופו של דבר על לקוח הקצה - תפגע דווקא באוכלוסייה החלשה ביותר''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬