מי נטש בסערה 6 גורי כלבים מורעבים בתוך כלוב?

מפקחי משרד החקלאות איתרו 6 גורי כלבים שננטשו במתחם בערד בעיצומה של הסערה - והצילו אותם ממוות בטוח
send whatsapp messsage send FB messsage
גורי הכלבים שננטשו בערד (צילום: משרד החקלאות)

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר (פיצו"ח) חילצו בסוף השבוע חמישה גורי כלבים נטושים ומורעבים באזור התעשייה בערד. מפקחי המשרד הגיעו למקום בעקבות פנייה של הווטרינרית הרשותית של העיר למוקד השירות של המשרד, לפיה, הגורים הצעירים, בני כחודש מגזע מעורב, ננטשו במתחם פתוח, ללא אמם, בתוך כלוב ללא מים ומזון מתאים, כאשר הם חשופים לתנאי מזג האוויר הקשים. 

הגורים פונו למתקן של השירות הווטרינרי הרשותי, להמשך טיפול, שיקום ובתקווה שימצא להם בית מאמץ בעתיד. יחידת הפיצו"ח פועלת לאיתור הבעלים אשר נטש את הגורים וסיכן את חייהם ורווחתם. 

רועי קליגר, ראש היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר (פיצו"ח): "נטישת בעל חיים, עלולה לגזור עליו סבל רב ואף מוות, עוד יותר כשמדובר בגורים שעודם זקוקים לטיפול צמוד של אימם. יתרה מכך, מדובר בעבירה על החוק, ואנו נפעל למיצוי דין מלא עם האחראים. אנו קוראים לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי חשד להתעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד הזמין 24 שעות ביממה, במספר 6016*". 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ 
​​​​​​​​​​​​​​