המשטרה הפעילה סוכנים סמויים קטינים - בחשיפת הימורים

במהלך הפעילות ביצעו הקטינים 10 רכישות של כרטיסי הגרלה והימורים מ-6 בתי עסק שונים בגזרת המחוז הדרומי בערים באר שבע, אשדוד, דימונה וירוחם
send whatsapp messsage send FB messsage
הכרטיסים שנמכרו לסוכנים הסמויים הקטינים (צילום: משטרת ישראל)

משטרת ישראל הפעילה סוכנים סמויים קטינים שחשפו בתי עסק אשר מכרו כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים. במהלך הפעילות ביצעו הקטינים 10 רכישות של כרטיסי הגרלה והימורים מ-6 בתי עסק שונים בגזרת המחוז הדרומי בערים באר שבע, אשדוד, דימונה וירוחם.

במסגרת פעילות אכיפה ממוקדת של משטרת ישראל כנגד ממכר כרטיסי הגרלה לקטינים, הופעלו במהלך חודש דצמבר האחרון סוכנים קטינים לאיתור בתי עסק אשר מוכרים כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים בניגוד לחוק.

מדובר בפעילות ממוקדת ומתמשכת בהובלת מחלקת נוער ומשפחה בחטיבת החקירות יחד עם מחלקי הנוער בתחנות באר שבע, דימונה ואשדוד אשר נועדה למגר את תופעת ההימורים בקרב בני נוער.

במשטרה רואים תופעה זו בחומרה רבה לאור העובדה שצריכת הימורים בקרב קטינים עלולה לפגוע הן בקטינים והן בבני משפחתם ולגרום להתמכרות קשה. כמו כן, עולה חשש לפגיעה משמעותית בקרב משפחות נורמטיביות רבות ואף לביצוע עבירות פליליות על ידי הקטינים.

במסגרת הפעילות בוימו עשרות ניסיונות רכישה בהן סירבו בתי העסק למכור כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים, ואולם  ב-6 בתי עסק בוצעו 10 רכישות על ידי קטינים. בתי העסק שמכרו כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים זומנו לחקירה ביחידות החוקרות. 

בשנה החולפת מתקיים שיתוף פעולה פורה בין משטרת ישראל למפעל הפיס והמועצה להסדר ההימורים בתחום האכיפה של מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים.

מפעל הפיס: ''רואים בחומרה רבה את הפרת איסור המכירה לקטינים'' 

ממפעל הפיס נמסר כי "מפעל הפיס רואה בחומרה רבה כל הפרה של האיסור הגורף בדבר מכירה לקטינים. הנהלת הפיס נוקטת בכל אמצעי האכיפה העומדים לרשותה, לרבות ביצוע של אלפי בקרות בשנה ובהן גם בקרות סמויות, פעילות משותפת עם מחלקת נוער ומשפחה במשטרה, הסברה והדרכות לזכיינים, ובמקרה הצורך גם נקיטת הליכים משמעתיים שמגיעים עד כדי שלילת זיכיון''.

''למפעל הפיס אין אפשרות חוקית לבצע ביקורות באמצעות קטינים ועל כן אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אגף הנוער במשטרת ישראל שמטרתו למגר את התופעה. מפעל הפיס ילווה את החקירה ויפעל יחד עם גורמי אכיפת החוק עד לבירור מלא''. 

''על פי הנתונים שהוצגו לנו, אכן קיימת ירידה עקבית בתופעות מסוג זה בקרב זכייני הפיס שמרביתם פעלו נכון. יחד עם זאת, כאמור, המפעל נוקט בגישה של "אפס סובלנות" להפרות מסוג זה ואם אכן יתברר שהיו כאלה, ועדת הבירורים תזמן את הזכיינים ותפעל ביד קשה וללא פשרות נגד המפירים".

מועצה להסדר ההימורים בספורט: ''תחנה שתתפס מוכרת כרטיסי הימורים לקטינים - תיסגר''

במועצה להסדר ההימורים בספורט נמסר כי "המועצה להסדר ההימורים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל למיגור מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים. המועצה מפעילה במסגרת מחויבותה לעקרונות 'משחקים באחריות' אמצעים מגוונים הכוללים בין השאר הדרכות, בקרות, ולקוח סמוי אשר הביאו רק בחודשים האחרונים לסגירת והשעיית 10 תחנות.  במסגרת הפעילות הובהר לכלל תחנות הטוטו בארץ כי המועצה תנקוט במדיניות אפס סובלנות כלפי תחנות שייתפסו מוכרות לקטינים, והן אף הוחתמו על תצהיר המתריע כי במקרה כזה הן תיסגרנה לאלתר למשך שנה לפחות.  ממצאי הפעילות של משטרת ישראל מוכיחים כי שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה אכן אפקטיבי בדרך למיגור התופעה. המועצה רואה בחומרה רבה תחנות שעדיין מפרות את החוק ברגל גסה ומוכרות הימורים לקטינים. כל תחנה שנתפסה ותיתפס תיסגר לאלתר בכפוף לשימוע".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​