תכירו: יחידת החיסונים של צה''ל שמסייעת לקופות החולים בנגב

אל מערך קופות החולים השונות בנגב, מצטרפת בימים אלה יחידת מחסנים בה משרתים 650 אנשי מילואים. זהו סיבוב החיסון השלישי שלהם
send whatsapp messsage send FB messsage
רס''מ אוהד חזן, אחד מחיילי יחידת החיסונים (צילום: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

יחידת המחסנים של צה''ל: חלק מהסיוע במאבק בנגיף הקורונה, בפיקוד העורף הוחלט להקים יחידת מחסנים שמורכבת ברובה מחובשים אנשי מילואים. היחידה המחסנת משמשת ככוח אדם נוסף שמצטרף למרפאות, למרכזי החיסון ולקופות החולים, ומסייעת בחיסון כלל האוכלוסייה כנגד נגיף הקורונה.

החובשים פרוסים במוקדי הרפואה בכל הארץ, לרבות בבאר שבע וביישובי הנגב,  מסייעים להקל על העומסים במוקדי החיסון ביישובים השונים.

הגדוד הוקם בחודש ינואר 2021, ואסף לתוכו חובשים במילואים ובשירות הסדיר מכלל יחידות צה"ל. החובשים "מושאלים" למשימות רפואיות שונות שמסייעות בהתמודדות עם הנגיף, ובסוף כל משימה חוזרים לתפקיד שלהם בשגרה.

המשימה הראשונה של הגדוד התחילה בינואר 2021, ונמשכה עד סוף חודש אפריל של אותה השנה. למשימת החיסונים הזו , וגם לאחת שהייתה אחריה, גויסו כ-650 חובשים אנשי מילואים, ועוד כ-150 חובשים בשירות הסדיר. בתקופה מורכבת זו, נרתם הגדוד בפעם השלישית לחסן את כלל האוכלוסייה.

מפקד היחידה: ''אנחנו ביחידה, כמו גם במפקדת אלון, רואים ערך עליון בסיוע למדינת ישראל בהתמודדות עם הנגיף.
הרעיון  של היחידה הוא לסייע לקופות החולים לחסן את אזרחי המדינה על פי הנחיות משרד הבריאות. החובשים עזבו את עיסוקי היום יום (עבודה, לימודים, משפחה) ונרתמו לסייע במלוא המרץ! מדובר בקשת רחבה של אנשים מכל הארץ ובעצם בילדים,החברים, וההורים של כולנו. אנחנו גאים בהם ומוקירים להם תודה ענקית''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ 
​​​​​​​​​​​​​​