כתבי אישום נוספים כנגד חשודים בהתפרעויות בנגב

על פי כתבי האישום, שלושת החשודים, כל אחד לפי חלקו, זרקו אבנים, התעמתו עם שוטרים והבעירו צמיגים, במהומות שפרצו בעקבות עבודות קק''ל בסעווה
send whatsapp messsage send FB messsage
צמיגים בוערים בנגב בהפרות הסדר (צילום: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום בב"ש כתב אישום נגד שלושה נאשמים בגין התפרעויות והפרות סדר בעקבות הנטיעות בנגב. כתב אישום נוסף הוגש ביום שישי נגד נאשם, אשר הצית צמיגים על הכביש.  

על פי כתב האישום, הנאשמים בצוותא חדא עם אחרים, השתתפו בהתפרעות באיזור נטיעות סמוך לפזורת אלאטרש, בין כביש 31 לבין היישוב נבטים, לא נענו לדרישות המשטרה לפנות את המקום וידו אבנים לעבר השוטרים. אחד הנאשמים ניסה להימלט ונעצר ע"י כוחות המשטרה במקום.

נאשם נוסף, הניח צמיגים על נתיב הנסיעה בכביש 25, כחצי קילומטר מהפנייה לירוחם, הבעיר את הצמיגים ונמלט מהמקום. בהמשך, הניח צמיג נוסף בשטח פתוח בסמוך לכביש. כתבי אישום מייחסים לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של התפרעות, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות ומעשי פזיזות ורשלנות. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

בבקשות המעצר צוין, כי מסוכנותם של הנאשמים מתעצמת נוכח נסיבות ביצוען של המעשים, בשעה שכוחות המשטרה פרושים ברחבי הנגב, מתמודדים עם התפרעויות ועם הפרות סדר המוניות, חסימות כבישים ויידויי אבנים אשר מסכנים את ביטחונם ושלומם של הציבור בכלל ושל המשטרה בפרט.

הוועד להצלת הנגב: ''חסרים בנגב 1,500 תקנים של שוטרים''

הוועד להצלת הנגב אומר בתגובה להגשת כתבי האישום: ''אנו מחזקים את ידיהם של משטרת ישראל ושב"כ על הפעולה הנחושה למעצר המחבלים מהפרעות שפרצו בנגב בעקבות נטיעות קק"ל.  על מדינת ישראל לשנות את המשוואה ולהציל את הנגב, אנו לא נאפשר את כפיית תרבות המדבר על הציווילזציה.  אנו מזכירים לרה"מ ולשר לבט"פ שחסרים בנגב מעל 1500 תקנים של שוטרים אשר יאכפו את הסדר הציבורי''. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​