חיילים מעומר ורמת נגב - בין מסיימי קורס הצוללנים היוקרתי של צה''ל

סמל ש' מעומר וסמל ג' מרמת נגב בין מסיימי אחד מקורסי הלחימה היוקרתיים של צה''ל: ''מצפים לשירות בשייטת, לממש מה שלמדנו בקורס''
send whatsapp messsage send FB messsage
מימין: סמל ג' וסמל ש', מסיימים קורס צוללנים מהנגב (צילום: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ביום שלישי האחרון הגיע לסיומו קורס צוללן 120, אותו סיימו  כ-30 לוחמים. מדובר בקורס מהיוקרתיים והייחודיים בצה״ל, שאליו מתמיינים כל שנה מאות מועמדים. סמל  ש', מעומר וסמל ג', מרמת נגב, נמנים עם מסיימי הקורס.
 
אורך הקורס הינו שנה וחודשיים ומתחלק לשני שלבים מרכזיים - שלב ״בסיסי״ ושלב ״ייעודי״. מדובר בקורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי. עם סיום הקורס, מוענקים לבוגרים דרגת הסמל, רשיון צלילה (שני כוכבים) וסיכת צוללן.
 
סמל ש׳, בן 20, מעומר, מספר כי  בתיכון הרחיב את לימודיו במקצועות פיזיקה, הנדסת תוכנה ומדעי המחשב. מעבר ללימודים, בשעות הפנאי מאז ועד היום סמל ש׳ אוהב מאוד ספורט, ובתיכון שיחק כדורסל בקבוצה באיזור מגוריו. נוסף על כך, לקח חלק בתנועת נוער ובהמשך אף הדריך שם. לפני גיוסו עשה שנת שירות בפנימייה לנוער בסיכון. 
 
''החברים לקורס הם חברים לחיים'' אומר סמל ש'. ''אני מצפה לתחילת השירות בשייטת, לממש את כל מה שלמדתי בקורס, להתחבר לחברים בצוות כמו שהתחברתי לחברים מהקורס''.  

סמל ג', בן 21, מרמת נגב, סיפר כי  הרחיב את לימודיו בתיכון במקצועות פיזיקה, תיאטרון ולימודי סביבה ובשעות הפנאי הוא אוהב מאוד לטייל, לצייר ולעסוק באומנות. מכיתה ד' היה בתנועת נוער עד הגיוס וגם את שנת השירות שלו עשה בתנועת הנוער באיזור הצפון. סמל ג' הגיע לתפקיד דרך הגיבוש, אותו עבר בהצלחה, התעניין בתפקיד והבין שזה הוא מקומו. סמל ג' מצפה מאוד להתחיל את שירותו הצבאי, מצפה להתחבר לחברים בצוות ולחיות את השגרה בצוללת. "שייטת 7 זה מקום משפחתי, כלם חברים", הוא משתף.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​