''זה פיגוע חבלני. קמות פה מיליציות'': רוה''מ בנט ביקר בב''ש

ראשי הרשויות בנגב נפגשו עם ראש הממשלה באולם מועצת העיר - ושטחו בפניו את המצב החמור באיזור. ''"אתם צודקים. ההזנחה שהייתה היא מאחורינו'', אמר בנט, אך הודה כי לא פשוט לגייס כוחות למשטרה
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש הממשלה במועצת העיר, עם ראשי הרשויות (צילום: ברנז'ה NEWS)

פגישה מתוחה בין ראש הממשלה, נפתלי בנט, שרת הפנים איילת שקד - לבין ראשי רשויות בנגב. הביקור נערך על רקע גל הפשיעה ואובדן ביטחונם של תושבי הנגב. ראשי המועצות, בהם ראשי מועצת עומר, מועצות בדואיות, ראש עיריית באר שבע, שאירח את האישים באולם מועצת העיר ונציגי ציבור, המצב בנגב חמור. ראש עיריית דימונה אמר: "זה לא התחיל היום, אבל הם הגיעו לקווים שאנחנו לא רגילים. זה פיגוע חבלני. קמות פה מיליציות. הסתובבת פה בדרום ואמרת 'אין משילות'. אנשים גיחכו, אתה בעל ההגה עכשיו".

ראש הממשלה ושרת הפנים, עם ראש עיריית באר שבע (צילום: ברנז'ה NEWS)

בנט ושקד הקשיבו לדבריהם הכואבים של הרשויות בדרום:  "אתם צודקים. ההזנחה שהייתה היא מאחורינו. האחריות היא שלנו. העברנו בתקציב הגדלה משמעותית לטיפול והחלטה על הסדרת היישובים הבדואים. המשטרה צריכה לגייס, זה לא פשוט".

הביקור נערך על רקע ההחמרה בפשיעה בבאר שבע, בנגב וביישובים הבדואים. מהפשיעה סובלים כולם - יהודים ובדואים כאחד, בכלל היישובים. בחודשים האחרונים חלה הסלמה באופי ובכמות האירועים: מעשי רצח בעיר באר שבע, ירי בכניסה לבית החולים סורוקה, ידויי אבנים על אוטובוסים, מעשי שוד, הטרדות מיניות של נשים, פריצות לבתי עסק, אלימות ובריונות כביש. 

בביקור הושמעה ביקורת כלפי הכוונה של פמליית ראש הממשלה לערוך ''תצפית מבצעית'' על היישוב רהט. ''תצפית מבצעית? מה אנחנו? יישוב אויב?'' אמרו תושבים. 

ראש הממשלה נחוש לטפל בנושא הביטחון, אלא שמדובר בסוגיה מורכבת, שהוזנחה על ידי ממשלות קדומות משך שנים רבות. בין היתר, תוגברו כוחות המשטרה בבאר שבע ובאיזור, הוקמו יחידות יעודיות, אך כל אלה לא מצליחים להתגבר על מכת הפשיעה שכמותה לא ידעה העיר באר שבע מאז הקמתה.

ראש עיריית באר שבע אמר: ''הטרור האזרחי הוא האיום האסטרטגי לקיומנו! הגיע הזמן להחליט ולבצע: להחזיר את המשילות מיד, בכל הכוח ובלי פשרות (אכיפה, הרתעה וענישה), להתחיל בהסדרת ההתיישבות הבדואית לצאת לדרך עם תוכנית כלכלית-חברתית לנגב: תעסוקה, חינוך, תשתיות תחבורה, בריאות -בהשקעה של עשרות מיליארדים ולהפוך אותו לאיזור הביקוש הבא של ישראל!''.

ראש הממשלה הודה לשר לביטחון פנים ולמפקדי ושוטרי משטרת ישראל, על עבודתם הקשה והבהיר, כי מיגור הפשיעה הינו תהליך רב שנים שהממשלה נחושה להוביל וליישם.

וידאו: דברי ראש הממשלה במועצת העיר ב''ש (צילום: ברנז'ה NEWS)
​​​​​​​

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים אמר בדיון עם ראש הממשלה נפתלי בנט ושרי הממשלה היום בעיריית באר שבע, כי המאבק להחזרת המשילות בדרום מחייב התגייסות רחבה של כל גורמי הממשלה ״יש להביא פתרון כולל ואין די בהגברת הכוחות בשטח״.

״יש להקים ועדה בין משרדית, עם מנכ״לי המשרדים, בשיתוף הרשויות המקומיות, המשרד לביטחון פנים, משרד האוצר, משרד הפנים, המשפטים והחינוך, כדי להכין תוכנית לאומית למאבק בפשיעה.״ לדברי חג׳ג׳ תוכנית כזו דורשת משאבים רבים והדגיש כי אין להסתפק רק בהגדלת כוחות השיטור והאכיפה, הועדה הבין משרדית תפעל לחקיקה, להחמרת הענישה, אכיפה כלכלית, גיבוי לשוטרים וכמובן התוכנית תפעל גם במערכת החינוך בכל היישובים.״


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬