כבישים מסוכנים בנגב: אוטובוס לאילת נרגם באבנים ליד אבו תלול

שוב אירוע של ידוי אבנים בנגב והפעם לעבר אוטובוס בקו תל אביב-אילת, שעל פי עדי ראיה, נפגע באיזור אבו תלול. '' כולם יודעים שיש שעות וכבישים שלא נוסעים בהם, כי מסוכן בנגב'', אומר נהג מונית
send whatsapp messsage send FB messsage
כבישים מסוכנים בנגב: אוטובוס לאילת נרגם באבנים ליד אבו תלול שברי זכוכית בתוך האוטובוס (צילום סלולרי ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לאילת, בקו 790, נרגם הלילה באבנים בצפון הנגב, בכביש 25, באיזור אבו תלול. הנוסעים ישנו במהלך אותה נסיעת לילה. חלונות נופצו, אך לא היו נפגעים. הנוסעים המבוהלים התעוררו מקול ניפוץ החלונות. זה המקרה השני במהלך חודש באיזור אבו תלול. 

וידאו: בתוך האוטובוס, זמן קצר אחרי האירוע (צילום ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


מדובר בתופעה מוכרת בכבישי הנגב: אוטובוסים ומכוניות נרגמים באבנים, מבלי שמיידי האבנים, לרוב צעירים הגרים בסמיכות מקום, ייתפסו. האוטובוס נאלץ לעצור בדימונה והנוסעים הועברו לאוטובוס אחר.

מקרים של ידויי אבנים כנגד תחבורה ציבורית והשחתת ציוד מתרחשים גם בתוך באר שבע. בין הנהגים בנגב מוכרות היטב השעות והדרכים בהן אסור לנסוע בלילה - מאחר שהפכו לכבישים מסוכנים. ''אני לא נוסע בכביש 25 בלילה וגם לא עושה נסיעות באיזורים מסויימים ולשכונות מבודדות'', מספר מאיר, נהג מונית מבאר שבע, שלא הופתע מהתקרית, ''ויתרתי על הסעות קבועות שהציעו לי, פשוט מסוכן, אף אחד לא רוצה לקחת את הקווים האלה''.

חלון מנופץ באוטובוס (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

אורטל פרלמן שמואלי וג׳ולי קייט מראשי הפורום לקידום הנגב בתגובה לרגימת האוטובוס לאילת באבנים: "אנו מודאגות מאוד מעליה ברמת האלימות בדרום ובייחוד בכבישי הדרום. אם מישהו חושב שהבעיה אינה נוגעת לו - טועה. יש להכריז על הנגב כאזור חירום ולצאת למבצע לגדיעת האלימות ואיסוף הנשק הלא חוקי זה צו השעה היום בו נאבד את הנגב קרוב מתמיד".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]