40 חודשי מאסר לתושבת ב''ש ששדדה קשישה באלימות

תושבת ב''ש הורשעה בשוד אלים של קשישה בת 83, במהלכו גרמה לה חבלות והכל - בשביל סכום פעוט שהיה בתיקה. בית המשפט המחוזי בב'ש גזר עליה 40 חודשי מאסר ותשלום פיצוי לקורבן העבירה, בסך 75,000 ש'
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Sabine van Erp from Pixabay

40 חודשי מאסר בפועל ותשלום פיצוי לקורבן העבירה בסך 75,000 שקל נגזרו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע על תושבת העיר, אשר הורשעה על פי הודאתה בכתב אישום מתוקן, בעבירה של שוד קשישה, אשר הייתה בת 83 בעת האירוע, ב-8 בינואר, 2020. 

לפי המפורט בכתב האישום, הקשישה הגיעה אל כניסת בניין דירתה, כאשר היא נושאת עימה את תיקה האישי, בתוםפ יום פעילות התנדבותית שהייתה חלק מסדר יומה. הנאשמת ניגשהאליה מאחור והחלה למשוך את התיק בחוזקה. מעוצמת המשיכה נפלה הקשישה ארצה, נחבטה ברצפה וקיבלה מכות ברגליה ובראשה. הקשישה המשיכה לאחוז את תיקה. הנאשמת מצידה, לא הרפתה והמשיכה למשוך בחוזקה את התיק, תוך שהיא גוררת את הקשישה מעט על הרצפה.

בשלב מסוים, נקרעו רצועות התיק והנאשמת חטפה את התיק מהקשישה וברחה מהמקום. בית המשפט המחוזי ציין היום את העובדה כי לנאשמת ניתנו אפשרויות רבות לבצע תהליכים טיפוליים שיקומיים. אלו כשלו כולם ואין כל מקום לבדיקת אפשרות הליך טיפולי נוסף.   

בגזר הדין נקבע עונשה על 40 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי קורבן העבירה ב-75,000 שקלים.

בית המשפט גם ציין כי קושי כלכלי של נאשם אינו שיקול לקביעת גובה הפיצוי, ובהליך פלילי הוא נקבע על דרך האומדן ביחס לפגיעה שפגעה הנאשמת בקשישה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com