בשל החמרת הפשיעה בבאר שבע: מועצת העיר אישרה גביית אגרת ביטחון

בשל גל הפשיעה בבאר שבע התושבים ידרשו לשלם היטל ביטחון בסך בסך 2.28 למ''ר בנוי לשנה, שיממנו שמירה מעבר לזו המוענקת על ידי המשטרה. חוק העזר אושר בישיבת מועצת העיר
send whatsapp messsage send FB messsage
פריצות לבתי עסק, ירי, ידויי אבנים, קטטות אלימות בבאר שבע וסביבותיה (צילומי ארכיון, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מועצת העיר באר שבע אישרה אתמול, רביעי, חוק עזר לגביית היטל שמירה ואבטחה מתושבי באר שבע, בשל הרעת הבמצ הביטחוני, גל הפשיעה והאלימות. ההיטל לנכס בנוי יעמוד על 2.28 שקל למ"ר לשנה. דירה ממוצעת, בשכונה ותיקה, שגודלה 75 מ''ר, תשלם מדי שנה היטל של 170 שקלים.

חוק עזר לבאר שבע שירותי שמירה ואבטחה התשפ''ב 2021 בא לאשרר גביית היטל, שישמש לתפעולם של שירותי שמירה ברחבי העיר, בנוסף למשטרה ויחידות האכיפה העירוניות. הרשתות החברתיות המקומיות כבר סוערות, בביקורת  על אוזלת היד לכאורה של הרשויות ועל כי בעצם מדובר ב''פרוטקשן'' - כניעה לפורעי חוק. כמו כן, רבים טוענים שלא מספיק שאיבדו את פרנסתם בקורונה, כעת הם נדרשים לשלם על הביטחון שלהם והביעו ספק כי שמירה בתשלום תפתור את את הבעיה.

בחודשים האחרונים העיר באר שבע נפלה קורבן לגל פשיעה ואלימות, אולי החמור בעשורים האחרונים. פריצות, מעשי שוד ואלימות מתרחשים על בסיס יומיומי - ובמשרד לביטחון פנים עומדים חסרי אונים. למרות הגברת האכיפה, פורעי החוק מעלים סרטונים לרשתות החברתיות, בהם מזלזלים במערכתו האכיפה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com