צפו: תיעוד שכנים של ''חשודים בפריצה בשכונת רמות''

בסביבת רחוב משה קהירי בשכונת רמות נפרצה חנות ונגרם נזק לכלי רכב והשכנים חוששים שהפרוצים יחזרו. ''כנראה שני החשודים פורצים גם בשכונות אחרות - ולא נתפסים'', מספר בעל עסק
send whatsapp messsage send FB messsage
תיעוד ממצלמת האבטחה (ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''הם פרצו לחנות, גרמו נזק למכוניות והשכנים חוששים שהם יחזרו. המשטרה עוד לא הצליחה לשים עליהם יד'', מספר לברנז'ה NEWS בעל עסק ברחוב משה קהירי בשכונת רמות בבאר שבע, שנפל קורבן לפריצה - במהלכה נגרם נזק לחנות ונלקחו ממנה חבילות למסירה. באותו לילה גם נגרם נזק למכוניות. תושבים בשכונה סיפרו כי היו ניסיונות פריצה לבתים ולעסקים וכי כולם הגבירו את העירנות.

וידאו: תיעוד מצלמות אבטחה מליל האירוע, של אחד השכנים (צילום מצלמת אבטחה, ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


''למרות שאלה שני פורצים חובבנים, המשטרה לא מצליחה לעלות עליהם. הם הסתובבו פה, נקלטו במצלמות אבטחה של השכנים'', מספר בעל עסק ברחוב. באחד הסרטונים נראה אחד הפורצים, בעל צליעה קלה, מסתובב עם שקית ומחפש כלי רכב פתוחים, כך מספר בעל העסק, שדיירים שלחו אליו את הסרטון. רחוב משה קהירי לא נמצא בפאתי רמות, באותם רחובות חיצוניים שהיו מועדים לפרוענות, מאחר וניתן להיעלם מהן לשטחים מתים. 

''הגברנו את העירנות בשכונה'', מספר לנו דייר במקום. ''במיוחד מי שגרים בבית קרקע או דירות גן. נועלים דלתות סורגים, גם אם זה באמצע היום ואנחנו בבית. בגדול, אין מה לקחת לנו מהבית. אנחנו שקועים במשכנתא וחיים בצמצום. אבל לפורצים לא אכתפ, העיקר לפרוץ ולקחת משהו''.

''תלשו לי טלוויזיה 40'' מהחנות'', מספר בעל העסק שנפרץ. ''מי גונב היום דבר כזה? העיקר להזיק ולשבור''. מרבית הפורצים, אומר גורם במשטרה, אינם מקצועיים ומשאירים עקבות בשטח, המביאים, במוקדם או במאוחר, לתפיסתם. לדיווח מיידי למשטרה חשיבות רבה בפיצוח העבירות, גם אם לא מדובר בתפיסות מיידיות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com